Scenariusz Lekcji
Transkrypt
Scenariusz Lekcji
Autor: Izabela Pielczyk Gimnazjum Przedmiot: język angielski Klasa: II Czas trwania: 45min Tytuł British and American English Cel ogólny: Przedstawienie różnic między brytyjskim a amerykańskim angielskim. Cele operacyjne: 1. Uczeń zna amerykańskie odpowiedniki brytyjskich słów 2. Uczeń potrafi poprawnie wymówić i napisać poznane słownictwo 3. Uczeń stosuje poznane słownictwo do rozwiązywania zadań 4. Uczeń wykorzystuje poznane słownictwo do stworzenia komiksu 5. Uczeń posługuje się zdobytą wiedzą w sytuacjach typowych 6. Uczeń poznaje pracowników amerykańskiej ambasady w Polsce Metody pracy: • aktywizujące, • efektywnego współdziałania w grupie, • twórczego rozwiązywania problemów, • stosowania zdobytej wiedzy w praktyce, Formy pracy: indywidualna i zespołowa Środki dydaktyczne: komputer, tablica interaktywna, program Zondle, program ToonDoo, program Proproofs Przygotowanie nauczyciela: lekcja odbywa się w sali komputerowej lub nauczyciel wcześniej prosi uczniów o przyniesienie swoich urządzeń mobilnych (BYOD) Projekt "Kompetentny e-Nauczyciel" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 1 Przebieg lekcji: Część Przebieg Uwagi Prolog Czynności organizacyjne, podanie celu zajęć. 5 min Wprowadzenie do tematu mające pokazać uczniom, że tak jak im trudno jest opanować język angielski, tak i urzędnikom państwowym niełatwo przychodzi nauczyć się języka polskiego. „Amerykańscy dyplomaci i ich potyczki z językiem polskim” https://www.youtube.com/watch?v=jniKtV-ny5o 1.Wprowadzenie 10 min Nauczyciel wyjaśnia uczniom różnice między amerykańskim, a brytyjskim angielskim, podaje listę słów, uczniowie słuchają różnic w wymowie. Uczniowie rozwiązują krzyżówkę http://www.proprofs.com/games/crossword/american-andbritish-english/ 2.Część zasadnicza ok.25 min Uczniowie na komputerach lub swoich urządzeniach mobilnych (mogą pracować w grupach) tworzą komiks, w którym muszą wykorzystać co najmniej 4 poznane słowa w amerykańskim angielskim. http://www.toondoo.com/cartoon/7636912 3.Ewaluacja/pods Uczniowie utrwalają poznane słownictwo grając w interaktywną umowanie zabawę językową. ok. 5 min http://blogiceo.nq.pl/zaczytani/2014/06/06/british-andamerican-english-quiz/ Materiały przygotowane przez Nauczyciela: http://www.proprofs.com/games/crossword/american-and-british-english/ http://www.toondoo.com/cartoon/7636912 http://blogiceo.nq.pl/zaczytani/2014/06/06/british-and-american-english-quiz/ Adnotacja dotycząca praw autorskich Zezwalam na wykorzystanie i modyfikację mojego scenariusza z podaniem autora oraz strony, z której został pobrany. Projekt "Kompetentny e-Nauczyciel" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 2 Projekt "Kompetentny e-Nauczyciel" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 3