Dobre starty młodzików w Goleniowie

02.09.2016 10:21
W dniu 27.08.2016 roku, na stadionie miejskim w Goleniowie odbyły się „ Mistrzostwa Województwa Młodzików w
Lekkiej Atletyce”, w których wystartowało siedmioro uczniów naszej szkoły. Wywalczyli oni pięć medali:
●
W konkursie skoku w dal Zuzanna Różańska uzyskała wspaniałą odległość 4,97m i pewnie zwyciężyła w
konkursie zostając mistrzynią województwa.
W bardzo mocno obsadzonym biegu na 300m, Aleksandra Majewska uzyskała znakomity wynik 42,05 sek. Co
dało Aleksandrze srebrny medal z Mistrzostw.
Kolejny medal w biegu na 1000m wywalczył Adam Kasprowicz, po zaciętej rywalizacji na końcowych metrach
wbiegł na metę jako drugi i został srebrnym medalistą mistrzostw. Czas jaki uzyskał Adam to 2:41,24 min.
W biegu na 2000m brązowy medal wywalczył Paweł Kozak 6:42,79 min.
Brązowy medal wywalczył także Kacper Komorowski w rzucie oszczepem. Posłał on oszczep na odległość
37,14m. Dodać należy iż, dla Kacpra były to debiutanckie starty na takich mistrzostwach.
Rybińska Weronika startowała na dystansie 100m oraz 300m, na których wywalczyła kolejno miejsca: 11 z
czasem 13,74sek oraz 7 z czasem 45,39sek.
Jakub Gibki – nowy uczeń naszej szkoły, który zaczyna dopiero swoją edukację w gimnazjum, a już widać, że
będzie z niego dobry zawodnik. Kuba startowała na dystansie 100m oraz 300m, na których wywalczył kolejno
miejsca: 12 z czasem 12,50sek oraz 5 z czasem 40,05sek.
Przygotowaniami do zawodów zajmowali się Zbigniew Maksymiuk oraz Mateusz Czepiel. Serdecznie gratulujemy
uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów na zawodach regionalnych w Poznaniu, które są eliminacjami