Orkan: Adam Perkowski 2 (25, 28), Mariusz £apiñski (2), Piotr Hryniuk (20)
AZS: Rafa³ Pra¿uch 2 (4, 17), Przemys³aw Cegie³ko 2 (34, 35).
Tomasz Dr±gowski, (Kacper Pluta) - Piotr Hryniuk, Adam Perkowski, Adrian Markowski, Mariusz £apiñski, Damian
Piekutowski, Marcin Prorok.
AZS UW: Micha³ Koz³owski (Norbert Plichta) - Pawe³ Juchniewicz, Mateusz Olkowski, Grzegorz Och, Rafa³ Pra¿uch,
Przemys³aw Cegie³ko, Rafa³ Klimkowski, Jakub Mykowski, Remigiusz Mytyk, Karol Dom¿a³a.
Po sobotniej, niespodziewanej pora¿ce 2:6 Heliosa Bia³ystok z Mazovi± Warszawa na dru¿ynie Orkana spocz±³
obowi±zek bronienia honoru Podlasia w pojedynkach z dru¿ynami ze stolicy. Zadanie wydawa³o siê bardzo trudne,
zw³aszcza, ¿e w pierwszym meczu rozegranym kilka tygodni temu w Warszawie lider ligi, AZS UW rozgromi³ dru¿ynê
z Po¶wiêtnego a¿ 15:5.
Tymczasem to gospodarze, w 2 minucie, po indywidualnej akcji i strzale Mariusza £apiñskiego objêli niespodziewane
prowadzenie 1:0. Szczê¶cie Orkana nie trwa³o jednak d³ugo. Dwie minuty pó¼niej najlepszy snajper AZS Rafa³
Pra¿uch wyrówna³ stan meczu na 1:1. Wraz z up³ywem czasu zaznaczy³a siê lekka, optyczna przewaga dru¿yny
go¶ci, z której jednak nic konkretnego nie wynika³o. Orkan umiejêtnie broni³ siê, przeprowadzaj±c jednocze¶nie bardzo
gro¼ne kontry, po których, przy odrobinie szczê¶cia powinien obj±æ prowadzenie. W 17 minucie ponownie Rafa³
Pra¿uch w zamieszaniu podbramkowym wciska pi³kê do bramki Orkana i dru¿yna AZS prowadzi 2:1. Tu¿ przed
zej¶ciem dru¿yn do szatni Orkan wyrównuje na 2:2 po golu Piotra Hryniuka. Pomimo stosunkowo dobrego wyniku, przed
drug± po³ow± meczu sytuacja dru¿yny Orkana wygl±da jednak nie najlepiej. Po kilku minutach pierwszej po³owy meczu
boisko musia³ opu¶ciæ Damian Piekutowski, któremu odnowi³a siê gro¼na kontuzja kolana. Nastêpnie, po brutalnym
faulu Rafa³a Klimkowskiego (ukarany nie wiadomo dlaczego bardzo skromnie, tylko ¿ó³t± kartk±) z gry zostaje
wyeliminowany Adrian Markowski. Nie bêd±c ju¿ w pe³ni si³, z bólem kolana wraca na boisko dopiero w ostatnich kilku
minutach meczu. Spowodowa³o to, ¿e praktycznie ca³± drug± czê¶æ spotkania Orkan gra³ jedn± czwórk±. Bêd±c w
bardzo trudnej sytuacji kadrowej zespó³ gospodarzy nie rezygnowa³ z osi±gniêcia korzystnego wyniku. 25 i 28 minuta
meczu to popis Adama Perkowskiego, który piêknymi strza³ami z dystansu zaskakuje bramkarza AZS i wyprowadza
gospodarzy na niespodziewane, ale w pe³ni zas³u¿one prowadzenie 4:2. Pó¼niej, zarówno gospodarze, jak i graj±cy
równie dobrze go¶cie maj± jeszcze kilka doskona³ych, ale niewykorzystanych sytuacji bramkowych. Od oko³o 30 minuty
spotkania zaznacza siê ponownie lekka przewaga AZS. W 34 i 35 minucie Przemys³aw Cegie³ko wykorzystuje b³êdy
w grze obronnej Orkana i wyrównuje stan meczu na 4:4. Gospodarze nie pozostaj± d³u¿ni. Po szybkich kontrach
stwarzaj± jeszcze kilka gro¼nych sytuacji, ale niestety nie udaje im siê strzeliæ zwyciêskiej bramki. Od utraty gola ratuje
go¶ci dobrze broni±cy bramkarz AZS. Pomimo tego Orkan móg³ jeszcze przewa¿yæ szalê zwyciêstwa na swoj± stronê.
Na 30 sekund przed koñcem meczu Adam Perkowski, z dystansu kieruje pi³kê do pustej bramki go¶ci. Ta niestety, jak
zaczarowana o centymetry mija s³upek bramki AZS.
Utworzono 7 March, 2017, 05:06
Podsumowuj±c ca³y mecz nie da siê ukryæ, i¿ pod wzglêdem piêkna i p³ynno¶ci gry lepiej prezentowali siê go¶cie z
Warszawy. Analizuj±c jednak sytuacje bramkowe oraz przebieg ca³ego spotkania nie ulega w±tpliwo¶ci, ¿e by³ to
mecz, w którym AZS uzyska³ szczê¶liwy dla niego remis. Po przegranej Heliosa z Mazovi±, uzyskany przez go¶ci wynik