Spodek zdobyty - Klub Środowiskowy AZS Katowice

Klub Środowiskowy AZS Katowice
Spodek zdobyty !
13.01.2011 na małej hali Spodka miało miejsce starcie dwóch drużyn, które od zawsze dostarcza wiele emocji i jest
traktowane specjalnie przez zawodników i trenerów. Są to bowiem katowickie derby Mickiewicz kontra AZS. W
pierwszym meczu na terenie akademików górą był Mickiewicz. Pierwsza kwarta niestety nie zwiastowała nic dobrego,
gdyż 24:19 wygrał Mickiewicz, a akademicy nie mogli znaleźć odpowiedniego rytmu gry. Jak się później okazało był
to wypadek przy pracy i chwilowa niedyspozycja naszych koszykarzy. Druga kwarta to odrabianie strat i
doprowadzenie do remisu, a więc mecz w drugiej połowie zaczął się od początku. Tym razem jednak bardziej
skoncentrowani na parkiet wyszli zawodnicy AZS. Wygrali dwie kolejne kwarty, punktując przeciwnika raz po raz,
przechwytując piłki i szybko zdobywając punkty z kontrataków. W drugiej części meczu solidnie zagrali zawodnicy z
rocznika 93, którzy byli dobrym wsparciem z ławki. Duży udział w zwycięstwo miał również Bartosz Buczyński i
Marek Sidor, którzy w decydujących momentach trafiali za 3 pkt oraz przejmowali piłkę. Po tym zwycięstwie KŚ AZS
wiedzie prym nie tylko w Katowicach, ale również w III lidze, gdzie awansował na 1 miejsce, którego miejmy nadzieję
nie odda już do końca rozgrywek.
Nie można zapomnieć o kibicach AZS, którzy licznie stawili się na meczu. Cały mecz żywo dopingowali naszych
koszykarzy, co sprawiło że akademicy mogli poczuć się jak w domu. Na pewno miało to wpływ na dobrą grę i
zwycięstwo. Dziękujemy!
13.01.2011 KKS Mickiewicz Katowice - KŚ AZS Katowice 75:85 (24:19, 14:19, 21:26, 16:21)