nisisci-wsrod-polskich-policjantow.html
Wygenerowano: Wtorek, 7 marca 2017, 07:22
"NASI" DRUŻYNOWO NAJLEPSI TENISIŚCI WŚRÓD POLSKICH
POLICJANTÓW
53 zawodników z całego kraju wystartowało w dwudniowych zmaganiach o tytuł najlepszego
tenisisty stołowego wśród polskich policjantów. Najlepszą drużyną okazała się "nasza" reprezentacja.
Natomiast indywidualnie najlepszymi tenisistami wśród polskich policjantów okazali się: Piotr Mojka
z KWP w Gdańsku oraz Robert Wróbel z KWP w Rzeszowie. Zawody honorowym patronatem objął
Komendant Główny Policji.
Mistrzostwa Polski Policji - Lubartów 2017 podzielone były na dwa dni. W sobotę (28.01.17), po uroczystym otwarciu
Mistrzostw przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomira Zagojskiego, odbyła się
rywalizacja drużynowa. W wyniku bardzo zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z KWP w Bydgoszczy. Na najwyższym
podium stanęli: Maciej Rakowicz z KPP w Świeciu, Emil Czynszak z KPP w Radziejowie oraz Artur Kowal z KP Szwederowo.
Srebro zdobyła drużyna z KWP we Wrocławiu. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy reprezentujący KWP w
Krakowie. Kolejne miejsca przypadły reprezentantom KWP w Szczecinie, KWP w Rzeszowie, I drużynie KWP w Lublinie, KWP w
Katowicach, KWP w Radomiu, KWP w Gdańsku, KWP w Kielcach oraz II i III drużynie KWP w Lublinie.
W niedzielę (29.01.17) natomiast tenisiści walczyli o tytuły indywidualne w dwóch kategoriach wiekowych - do 40 lat i
powyżej. Mecze pokazały, że zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom sportowy i konkurencja do mistrzostwa była
bardzo duża. Warto zaznaczyć, że część zawodników występuje lub występowała w przeszłości w krajowych rozgrywkach
ligowych w tenisie stołowym.
Po kilkugodzinnej rywalizacji w kategorii wiekowej do lat 40-stu zwyciężył Piotr Mojka z KWP w Gdańsku. Drugie miejsce zajął
Maciej Rakowicz z KPP w Świeciu, natomiast trzecie Artur Kowal z KWP w Bydgoszczy.
W kategorii powyżej lat 40-stu wygrał Robert Wróbel z KWP w Rzeszowie. Drugie miejsce zajął Dariusz Butrym z KWP we
Wrocławiu, a trzecie Arkadiusz Mularczyk z KWP we Wrocławiu.
Najlepszymi zawodnikami organizatorów zostali Janusz Stróżak oraz Krzysztof Jonasz. Najlepszą zawodniczką wybrano Sylwię
Purlis z KWP w Szczecinie. Wyróżniona została także Monika Murawska z KWP w Poznaniu. Najaktywniejszym zawodnikiem
turnieju wybrano Dominika Woźniaka z KWP w Krakowie. Nagrodę fair-play otrzymał Arkadiusz Mularczyk z KWP we
Wrocławiu.
Puchary, medale oraz nagrody rzeczowe wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie: insp. Sławomir
Zagojski, Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie: insp. Marek Wrona, Przewodniczący NSZZ Policjantów KWP w Lublinie:
asp. szt. Artur Garbacz, Burmistrz Miasta Lubartów Pan Janusz Bodziacki, Pan Grzegorz Szyszko ze Starostwa Powiatowego w
Lubartowie oraz przedstawiciele instytucji wspierających organizację zawodów, a także sponsorzy i działacze Polskiego
Związku Tenisa Stołowego.
Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu zawodów.
Autor: Źródło policja lubelska
Publikacja: Joanna Tarkowska
Ocena: 0/5 (0)