Czytaj całość - "Pasjonat" Dankowice

W swoim premierowym meczu w roli gospodarza trampkarze Pasjonata Dankowce
podejmowali zespół Zapory Wapienica. Nasi piłkarze mimo kadrowych osłabień od początku narzucili
przeciwnikom swoje warunki gry. W 7 minucie mierzonym strzałem z rzutu wolnego w dolny róg
bramki popisał się Michał Bocheński, zapewniając w ten sposób naszej drużynie prowadzenie. Pięć
minut później ten sam zawodnik przedarł się w pole karne gości i mocnym strzałem lewą nogą zdobył
swojego drugiego gola w tym meczu. W 17 minucie przeprowadziliśmy bardzo ładną zespołową
akcję. Rozpoczął ją Łukasz Balcarczyk, który dokładnym podaniem skierował piłkę na lewe skrzydło
do Michała Bocheńskiego. Po krótkim prowadzeniu piłki dośrodkował on mocno w pole karne do
wbiegającego na bliższy słupek Dominika Furzyka, który nie miał problemów ze skierowaniem
futbolówki do siatki. Mimo wysokiego prowadzenia nasi piłkarze nie ustawali w atakach na bramkę
rywali. W 25 minucie Kuba Gembala wbiegł z piłką w pole karne, a następnie uderzył na bramkę po
dalszym słupku, co dało efekt w postaci czwartego gola dla Pasjonata Dankowice. Autorem ostatniej
bramki w pierwszej części gry ponownie był Kuba Gembala, który wykorzystał dobre dośrodkowanie
z rzutu rożnego Michała Bocheńskiego. Na przerwę nasi piłkarze schodzili, prowadząc 5:0. Wynik ten
spowodował niestety zbyt duże rozluźnienie w szeregach naszej ekipy, co przełożyło się na obraz
drugiej połowy meczu. W 37 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony przez Szymka Lipowieckiego
piłka trafiła do Dominika Furczyka, który mocnym strzałem ulokował piłkę w siatce drużyny gości.
Dwie minuty później pierwszy moment dekoncentracji naszych zawodników wykorzystał piłkarz
Zapory Wapienica, który przedarł się w pole karne i pokonał Daniela Markiela. W 45 minucie gry
bramkarz naszych rywali źle obliczył tor lotu piłki po uderzeniu Łukasza Balcarczyka z około 20
metrów, co zakończyło się siódmym golem dla Pasjonata Dankowice. Od tego momentu w
poczynania naszych piłkarzy wkradł się chaos, który spowodował utratę dwóch zupełnie
niepotrzebnych goli po niemal bliźniaczych akcjach gości. Dwukrotnie w bardzo prosty sposób
zawodnicy Zapory Wapienica znaleźli się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem Kacprem
Lasotą i obie te okazje wykorzystali. Ostatecznie piłkarze Pasjonata zwyciężyli 7:3. W tym meczu
mieliśmy bardzo dużo dobrych momentów w grze, ale niestety w drugiej połowie chyba
zapomnieliśmy, że najważniejsze jest dobro drużyny. Myślę, że to spotkanie będzie dla nas dobrą
lekcją na przyszłość, z której wyciągniemy wnioski w kolejnym meczu z Beskidem Skoczów.
LKS Pasjonat Dankowice – Zapora Wapienica 7:3
Bramki dla drużyny Pasjonata: Michał Bocheński (7’, 12’), Dominik Furczyk (17’, 37’), Jakub
Gembala (25’, 30’), Łukasz Balcarczyk (45’)