Czytaj całość - "Pasjonat" Dankowice

W 8 kolejce rozgrywek ligowych drużyna trampkarzy Pasjonata Dankowice
podejmowała w spotkaniu wyjazdowym ekipę Zapory Wapienica. W początkowym
fragmencie meczu w grze obu zespołów widać było dużo niedokładności, ale na szczęście
nasi piłkarze szybciej wrócili na właściwe tory i z każdą minutą ich inicjatywa zaznaczała się
coraz bardziej. W 20 minucie Patryk Tobiasz uruchomił prostopadłym podaniem Kubę
Gembalę, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, otwierając tym samym
wynik meczu. Osiem minut później padł drugi gol dla Pasjonata Dankowice, po tym jak
precyzyjnym uderzeniem z dystansu z około 20 metrów popisał się Michał Bocheński. W
dalszej części pierwszej połowy, pomimo przewagi w posiadaniu piłki przez naszą drużynę,
nie potrafiliśmy stworzyć sobie klarownych sytuacji strzeleckich, co wynikało przede
wszystkim z braku dokładności w ostatnim podaniu. Gospodarze nastawili się na kontrataki,
które jednak były w odpowiednim momencie przerywane przez naszych zawodników. Druga
część gry bezapelacyjnie należała do naszej ekipy. Łupem bramkowym podzielili się Michał
Bocheński i Kuba Gembala. W 36 minucie indywidualną akcję przeprowadził Michał
Bocheński, kończąc ją celnym uderzeniem z ostrego kąta po długim rogu bramki rywali. Pięć
minut później ten sam piłkarz wcielił się tym razem w rolę asystenta, precyzyjnie zagrywając
do Kuby Gembali, który po raz kolejny w tym spotkaniu okazał się lepszy od bramkarza
Zapory w pojedynku „jeden na jeden”. W 45 minucie Kuba Gembala skompletował hat –
tricka, po tym jak wyprzedził próbującego interweniować obrońcę zespołu gospodarzy i bez
przyjęcia skierował piłkę do siatki. Wynik spotkania na 6:0 dla Pasjonata Dankowice ustalił
w 60 minucie Michał Bocheński, który zdobył swojego trzeciego gola w tym meczu,
skutecznie finalizując własną solową akcję. Teraz przed nami ostatni mecz tej jesieni na
własnym stadionie, który rozegramy w niedzielę 30 października o godzinie 10 z liderem
rozgrywek – Beskidem Skoczów.
Zapora Wapienica – LKS Pasjonat Dankowice 0:6
Bramki dla drużyny Pasjonata: Jakub Gembala (20’, 41’, 45’), Michał Bocheński (28”, 36’,