Ju w środę mecz na szczycie: MKS Mława - Tęcza 34

Płońszczak - Gazeta lokalna - Płońsk, Raciąż, Baboszewo, Czerwińsk, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo
Już w środę mecz na szczycie: MKS Mława - Tęcza 34 Płońsk
Superpassa trwa
Tęcza coraz bardziej zadziwia. Mimo że niemal non stop gra na wyjeździe nadal pozostaje nie tylko
niepokonana, ale notując kolejne zwycięstwo (2:0 z Huraganem Wołomin) wspina się coraz wyżej w
ligowej tabeli.
Do przerwy powinno być 3:0
Wyprawa do Wołomina zaczęła się pechowo. W sobotę bowiem okazało się, że oprócz nadal
odczuwającego skutki urazu łydki grającego trenera Roberta Jadczaka, tylko na ławce rezerwowych
zasiądzie najskuteczniejszy ostatnio - Wojciech Bluszcz, który narzekał na ból kolana.
Brak tych graczy jednak zupełnie nie zaniepokoił reszty kadry, która wyszła do pojedynku z Huraganem z
wiarą we własne umiejętności. I zawodnicy swoją wyższość nad rywalem udowodnili już w pierwszej
połowie spotkania. Płońszczanie już do przerwy prowadzili bowiem dwiema bramkami, a mogli zdobyć ich
jeszcze więcej. Już w 7 minucie przed szansą stanął Gracjan Paczkowski, który otrzymał prostopadłe
podanie od Andrzeja Karpińskiego. Pomocnik Tęczy jednak minimalnie chybił. W 22 minucie z woleja
uderzył Karpiński, ale bramkarz gospodarzy stanął na wysokości zadania. Sześć minut później do akcji
ofensywnej środkiem boiska włączył się Michał Bogucki i świetnym podaniem na dogodną okazję
wyprowadził Andrzeja Karpińskiego. Ten minął już bramkarza, ale piłka nie trafiła do siatki, wybita
ostatecznie przez obrońcę. Akcja ta jednak przyniosła bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkował Jarosław
Szmyt, a piłkę (odbitą od obrońcy) do siatki, strzałem lewą nogą, skierował Krzysztof Dzięgielewski.
W 38 minucie Tęcza powinna prowadzić już dwiema bramkami. Szkoda, że tak się nie stało, bo gol padłby
po naprawdę znakomitej akcji. Płońszczanie wręcz rozklepali defensywę gości, a po efektownej
wymianie piłki przez trójkę: Andrzej Karpiński - Marcin Bogucki - Krzysztof Dzięgielewski oko w oko z
bramkarzem stanął Bogucki, ale przegrał ten pojedynek.
Po chwili piłka wylądowała jednak w siatce gospodarzy, ale wówczas, po raz pierwszy tego dnia, nie
popisał się arbiter. Ponowne dośrodkowanie z rzutu różnego Szmyta ładnym uderzeniem głową wykończył
Karpiński, ale sędzia odgwizdał faul napastnika Tęczy. Płońszczanie, jakby podrażnieni taką decyzją,
próbowali jednak swój bramkowy cel realizować konsekwentnie. I dopięli swego w ostatniej akcji
pierwszej części gry. Kolejna ładna akcja trójki: Marcin Bogucki - Krzysztof Dzięgielewski - Andrzej
Karpiński zakończyła się czystą sytuacją tego ostatniego. Strzał napastnika Tęczy zdołał jeszcze odbić
bramkarz, ale przy dobitce Dzięgielewskiego był już jednak bezradny. Gospodarze w pierwszej połowie,
skutecznie neutralizowani poprzez dobrze grających taktycznie gości, ograniczali się jedynie do długich
wrzutek w okolice pola karnego, ale realnego zagrożenia to nie stanowiło.
Pamiętając Siedlce
Na drugą połowę zawodnicy Tęczy wyszli z założeniem niepopełnienia błędów ze spotkania poprzedniej
kolejki, kiedy zremisowali 2:2 w Siedlcach, również prowadząc do przerwy 2:0. Tym razem płońszczanie,
choć już bez tak efektownych akcji ofensywnych, drugą część gry zagrali na podobnym poziomie do
pierwszej i zwycięstwo stało się faktem. Choć spotkanie mogło się też potoczyć inaczej, bo w 54 minucie po kontrowersyjnej decyzji arbitra - gospodarze stanęli jednak przed szansą na kontaktowego gola. Rzut
karny obronił jednak Maciej Wiśniewski i zagrożenie zostało zażegnane. Swojej kolejnej bramki, choć były
ku temu szanse po kilku kontrach, nie wykorzystali również płońszczanie i mecz zakończył się
dwubramkowym zwycięstwem Tęczy.
Teraz Mława i Okęcie
A już w środę (17 września - g. 16) Tęcza jako wicelider (kto by pomyślał?) jedzie na mecz do lidera MKS Mława. Spotkanie zapowiada się wręcz szlagierowo, choć w obozie płońszczan niepewność
zdrowotna. Z powodu urazów niewiadomy jest udział w tym spotkaniu: Roberta Jadczaka, Wojciecha
Bluszcza, Marcina Boguckiego oraz Damiana Makowskiego. W weekend zaś Tęcza nie gra, bowiem
spotkanie z Okęciem w Warszawie odbędzie się w środę, 24 września. (makn), (ak)
13.09. Huragan Wołomin - Tęcza 34 Płońsk 0:2 (0:2)
Utworzono 7 March, 2017, 12:48
bramki: Dzięgielewski (29, asysta Szmyt), Dzięgielewski (45, asysta Karpiński).
Tęcza: Maciej Wiśniewski - Radosław Jankowski, Sławomir Daniszewski, Michał Bogucki, Damian
Makowski, Gracjan Paczkowski (82, Szymon Piekarzewski), Jarosław Szmyt, Marcin Bogucki (86, Hubert
Wierzchowski), Łukasz Barankiewicz (70, Hubert Lewandowski), Andrzej Karpiński, Krzysztof
Dzięgielewski.
Wyniki VII kolejki (13-14 września): * Podlasie Sokołów Podlaski - Naprzód Zielonki 2:0 * MKS
Ciechanów - Korona Ostrołęka 1:2 * Przyszłość Włochy Warszawa - MKS Przasnysz 1:0 * Mazur
Radzymin - Okęcie Warszawa 0:1 * Kormoran Łąck - MKS Mława 2:3 * Huragan Wołomin - Tęcza 34
Płońsk 0:2 * Polonia II Warszawa - Kryształ Glinojeck 1:2 * Victoria Sulejówek - Hutnik Warszawa 3:0.
W VIII kolejce (środa, 17 września) zagrają: * Naprzód Zielonki - Hutnik Warszawa * Kryształ Glinojeck Victoria Sulejówek * Pogoń Siedlce - Polonia II Warszawa * MKS Mława - Tęcza 34 Płońsk (Mława,
17.09., g. 16) * Okęcie Warszawa - Kormoran Łąck * MKS Przasnysz - Mazur Radzymin * Korona
Ostrołęka - Przyszłość Włochy Warszawa * Podlasie Sokołów Podlaski - MKS Ciechanów. Pauza: Huragan
Wołomin.
W IX kolejce (sob.-niedz. 20-21 września) zagrają: * MKS Ciechanów - Naprzód Zielonki * Przyszłość
Włochy Warszawa - Podlasie Sokołów Podlaski * Mazur Radzymin - Korona Ostrołęka * Kormoran Łąck MKS Przasnysz * Polonia II Warszawa - Huragan Wołomin * Victoria Sulejówek - Pogoń Siedlce * Hutnik
Warszawa - Kryształ Glinojeck. Pauza: MKS Mława. Mecz tej kolejki: * Okęcie Warszawa - Tęcza 34
Płońsk odbędzie się w Warszawie w środę 24.09. o g. 16.