My family - przymiotniki dzierżawcze

Transkrypt

My family - przymiotniki dzierżawcze
KONSPEKT LEKCJI
PRZEDMIOT: Język angielski
DATA: 01. 12. 2011
CZAS TRWANIA: 45 minut
KLASA: IV a
TEMAT LEKCJI: My family – przymiotniki dzierżawcze.
CELE LEKCJI:
Po zajęciach uczeń powinien:
Zapamiętać:

wyrazy i zwroty związane z rodziną

przymiotniki dzierżawcze
Rozumieć:

polecenia nauczyciela oraz tekst czytany
Umieć:

poprawnie zapisać słownictwo związane z rodziną

stosować poprawnie przymiotniki dzierżawcze w zdaniu

poprawnie wymawiać wyrazy z głoską dźwięczną ”th”

pracować indywidualnie, zbiorowo i w parach
PRZEBIEG LEKCJI:
FAZA POCZĄTKOWA
1. Czynności organizacyjne – powitanie grupy, sprawdzenie listy obecności i podanie
celów lekcji.
2. Rozgrzewka językowa: Uczniowie przypominają, jakie znają nazwy członków
rodziny.
FAZA ŚRÓDLEKCYJNA
1. Uczniowie zapisują temat lekcji.
2. Prezentacja na tablicy za pomocą flashcards nowego słownictwa – nazwy członków
rodziny.
3. Uczniowie otrzymują nazwy formalne i nieformalne członków rodziny i mają za
zdanie połączyć je w pary.
4. Uczniowie ćwiczą wymowę głoski dźwięcznej „th” – słuchanie i powtarzanie.
5. Wprowadzenie przymiotników dzierżawczych – zapisanie na tablicy oraz w
zeszytach.
6. Uczniowie szukają przykładów poznanych przymiotników w tekście i rozwiązują
zadanie w podręczniku.
FAZA KOŃCOWA
1. Podsumowanie zajęć: Nauczyciel sprawdza, ile wyrazów uczniowie zapamiętali z
lekcji oraz ocenia aktywność uczniów.
2. Zadanie domowe: Uczniowie mają za zadanie narysować drzewko genealogiczne i
podpisać je wyrazami poznanymi na lekcji.
Opracowała: Marzena Sbirenda
2