konspekt lekcji wych. fiz. dla klasy IV

Transkrypt

konspekt lekcji wych. fiz. dla klasy IV
Obszar nr 1
wychowanie fizyczne- zajęcia edukacyjne
Scenariusz zajęć z wychowania fizycznego dla klasy IV
Klasa IV a
Liczba ćwiczących: 19 uczniów (dziewczęta i chłopcy)
Miejsce zajęć: hala sportowa
Data: 28.01.2014 r.
Prowadząca: Iwona Bilska
Temat: Unihokej- podania i strzały na bramkę
Cele:
1.Umiejętności:
- umiejętność wykonania strzału z miejsca
- umiejętność wykonania strzału umiejętność biegu po podaniu
- uczeń potrafi zastosować przyjęcie i podanie piłki w czasie gry
2.Motoryczność:
- rozwinięcie zwinności
- poprawienie szybkości
- kształtowanie orientacji przestrzennej
3.Wiadomości:
- znajomość zasad gry – unihokej
4.Postawy:
- poprawna współpraca z współćwiczącym
- dbałość o higienę
Czas trwania: 45 minut.
Metody realizacji zadań: zabawowa, zadaniowa, ścisła.
Środki dydaktyczne: kije do unihokeja, piłeczki, bramki, pachołki.
Tok lekcji
Część wstępna
1.Czynności
organizacyjne
2. Zabawa o
charakterze
ożywiającym
Wskazówki
organizacyjno –
metodyczne
Nazwa zabawy
gry, ćwiczenia
Czas
(min)
Zbiórka, powitanie
dzieci,
przedstawienie
i omówienie celów
zajęć.
3’
Ustawienie klasy w
dwuszeregu
„Berek unihokej”
3’
Uczniowie poruszają się
po całym boisku,
prowadząc piłki kijami.
Zawodnik bez piłki
stara się odebrać piłkę
dowolnej osobie.
Zawodnik, który straci
piłkę, staje się berkiem
„Bieg przez
2’
Cztery dwójki
Uwagi
przeszkodę”
3. Ćwiczenia
kształtujące,
rozgrzewka
Ćw. RR – w
miejscu
krótkie przetaczanie
piłki kijem z prawej
i lewej strony.
Ćw. RR i T – w
siadzie podbicia
piłki barkiem
Ćw. T – w siadzie
o nogach ugiętych,
przeprowadzenie
piłki kijem pod
nogami.
Ćw. T – w rozkroku
prowadzenie piłki
po
ósemce między
stopami.
Ćw. NNprzekładanie na
przemian nóg
przez kij trzymany
oburącz przed sobą.
Ćw. RR i NN – w
marszu, biegu
prowadzenie kija
ruchem
wahadłowym
w lewo, w prawo.
Uczniowie
indywidualnie
bawią się z kijem i
piłką wg swojego
pomysłu.
ustawione na obwodzie
koła trzymają kije,
pozostali uczniowie
biegną rzędem
przeskakując przez
przeszkodę.
8’
Część główna
3. Ćwiczenia
techniczne
2. Gra szkolna
Część końcowa
1. Ćwiczenia
uspokajające
2. Ćwiczenia
korektywne
3. Czynności
organizacyjno
porządkowe.
Omówienie lekcji.
- Prowadzenie
krążka w biegu po
prostej
- Prowadzenie
krążka slalomem
dookoła pachołka
- Prowadzenie
krążka slalomem
między pachołkami
- Z miejsca podania
krążka do partnera
- Prowadzenie
krążka slalomem
między pachołkami
z obiegnięciem
własnego zespołu
Podział klasy na 4
drużyny, zwrócenie
uwagi na
prawidłowe
prowadzenie
krążka, celność
podań i strzałów.
15’
Ustawienie w rzędach
naprzeciwko siebie (tak
jak do sztafety
wahadłowej), każdy
uczeń trzyma kij, 1
krążek w rzędzie
10’
Nauczyciel sędziuje
podczas gry, zapisuje
wyniki na tablicy
elektronicznej oraz
ustawia czas zmian
Marsz na palcach –
wznos RR, wdech;
na całych stopach –
opust RR, wydech.
1’
Marsz dookoła Sali
jeden za drugim, kij
trzymany oburącz z
tyłu na łopatkach.
1’
Uporządkowanie
sprzętu. Zbiórka,
omówienie lekcji,
pożegnanie.
2’
Uczniowie maszerują
raz na palcach, raz na
piętach.
Opracowała: Iwona Bilska
GALERIA ZDJĘĆ

Podobne dokumenty