komunikat - Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji

SUKCES ZAWODNICZEK PKS MOS ZBĄSZYŃ
W MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOREK STARSZYCH
W UNIHOKEJU
Od piątku do niedzieli w Zbąszyniu odbywał się turniej Mistrzostw Polski Juniorek
Starszych w Unihokeju. Zespoły UKS Junior Kębłowo, UKS WIATR Ludźmierz, UKS
AMBRA OŁTARZEW Ożarów Mazowiecki oraz PKS MOS Zbąszyń walczyły między sobą
o zajęcie piątego miejsca w Polsce w kategorii juniorek starszych. Każdego dnia drużyny
rozgrywały po dwa mecze, systemem każdy z każdym.
W piątek kibice obejrzeli dwa pierwsze pojedynki, w których zmierzyły się zespoły
PKS MOS Zbąszyń z UKS OŁTARZEW Ożarów Mazowiecki oraz UKS WIATR Ludźmierz
z UKS JUNIOR Kębłowo. Na początek z bardzo dobrej strony zaprezentował się zespół
gospodarzy pokonując zdecydowanie zawodniczki z Ożarowa Mazowieckiego 5:1. Warunki
od początku dyktowały dziewczyny ze Zbąszynia zdobywając już w pierwszej tercji trzy
bramki pozwalające kontrolować wydarzenia na boisku. W następnych poprawiały swój
dorobek bramkowy, tracąc przy tym tylko jednego gola. Dzięki temu zanotowały na swoim
koncie pierwsze punkty w turnieju. W drugim pojedynku Kębłowo okazało się lepsze
od Ludźmierza, wygrywając 8:5.
Sobotnie popołudnie przyniosło kolejne rozstrzygnięcia. I tak nasz zespół pokonał
rywalki z Ludźmierza 8:4, choć zwycięstwo tym razem nie przyszło łatwo. Dwie pierwsze
tercje były bardzo wyrównane, żadnemu z zespołów nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi
nad przeciwnikiem. Zbąszynianki zdobyły wprawdzie dwa gole ale przeciwniczki szybko
odpowiedziały jednym trafieniem nie tracąc kontaktu bramkowego. Wyrównany przebieg
miała także, remisowa, druga tercja. Kibice oglądali zacięty pojedynek także przez większość
ostatniej części meczu. Decydujące okazało się ostatnie pięć minut pojedynku, w których
zawodniczki PKS MOS Zbąszyń czterokrotnie pokonały bramkarkę przeciwniczek, nasza
bramkarka dała się pokonać tylko raz. Końcowy wynik gwarantował walkę o wysokie miejsce
w całym turnieju. Drugie spotkanie przyniosło drugie zwycięstwo drużynie Kębłowa, która
tym razem pokonała Ożarów Mazowiecki 7:5.
Wyniki dwóch pierwszych dni turnieju spowodowały, że niedzielne spotkania
decydowały bezpośrednio o ostatecznej kolejności całego turnieju. Emocje miały towarzyszyć
fanom unihokeja do samego końca. Poranny mecz pomiędzy zawodniczkami UKS
OŁTARZEW Ożarów Mazowiecki oraz UKS WIATR Ludźmierz decydował o tym, który
z zespołów będzie siódmą drużyną w kraju. Ostatni mecz między drużynami PKS MOS
Zbąszyń i UKS JUNIOR Kębłowo miał dać odpowiedź na najważniejsze pytanie, kto wygra
cały turniej i zajmie piąte miejsce w lidze.
Pierwszy pojedynek rozstrzygnęły na swoją korzyść zawodniczki z Ożarowa odnosząc
zwycięstwo 6:4 i to UKS AMBRA OŁTARZEW Ożarów Mazowiecki jest siódmą drużyną
ligi, UKS WIATR Ludźmierz musiał zadowolić się miejscem ósmym.
Najważniejsze rozstrzygnięcie przyniósł pojedynek PKS MOS Zbąszyń – UKS
JUNIOR Kębłowo. Dramaturgia i emocje jakie towarzyszyły całemu spotkaniu były
ogromne. Początek należał do Zbąszynianek, zdecydowane ataki i uważna gra w obronie
pozwoliły uzyskać delikatną przewagę na naszą korzyść. Tercja zakończyła się wynikiem 2:1.
Druga odsłona była najbardziej wyrównana, oba zespoły zdobyły po trzy bramki. Nasze
zawodniczki w ostatnich dwudziestu minutach walczyły bardzo ambitnie próbując przechylić
szale zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety przeciwnik w krótkim odstępie czasowym
najpierw zdobył bramkę wyrównującą, a po kilku minutach zanotował kolejne dwa trafienia.
Zawodniczki PKS MOS odpowiedziały bramką kontaktową. Mimo nieustających ataków
do samego końca nie udało się uzyskać wyrównania i doprowadzić do dogrywki. Końcowa
syrena przyniosła tym razem zwycięstwo rywalkom.
Nasze zawodniczki zajęły szóste miejsce w całym sezonie, które jest ich
niewątpliwym sukcesem i zasługą całego zespołu. Równa postawa w trakcie rozgrywek, a co
najważniejsze także w najważniejszym turnieju tegorocznego sezonu zaowocowała bardzo
dobrym miejscem. Zaangażowanie w pracy na treningach przyniosło wyniki w postaci
późniejszych zwycięstw na boisku. Gratulujmy wszystkim zawodniczkom postawy i wkładu
w budowanie zespołu, który nie ustępuje najlepszym drużynom w kraju. Dodać jeszcze
należy, że w najlepszej szóstce całego turnieju zostały wyróżnione trzy zawodniczki ze
Zbąszynia: Dagmara Brudnicka – najlepszy bramkarz, Joanna Szelzchen – najlepszy obrońca
oraz Klaudia Szelzchen – najlepszy napastnik.
Organizatorami turnieju byli: Polski Związek Unihokeja, Zbąszyńskie Centrum
Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Powiatowy Klub Sportowy MOS Zbąszyń. Finał
prowadzili sędziowie: Karolina Dutkiewicz, Marta Stachowiak, Piotr Dulat, Mateusz Jarysz.