Scenariusz zajęć

Transkrypt

Scenariusz zajęć
SCENARIUSZ LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
TEMAT: Kształtujemy wytrzymałość ogólną oraz koordynację ruchową przy muzyce.
Wzmacniamy siłę nóg.
Cele:
W zakresie sprawności motorycznej uczeń:
 poprawia wytrzymałość ogólną,
 wzmacnia siłę nóg,
 poprawia koordynację ruchową,
W zakresie umiejętności:
 wymienia podstawowe kroki w aerobiku,
 potrafi powtórzyć i wykonać układ choreograficzny,
W zakresie wiadomości:
 wymienia korzyści płynące z aktywności ruchowej,
 wymieni kilka sposobów czynnego wypoczynku,
 ocenia walory ćwiczeń przy muzyce,
W zakresie postaw:
 dokonuje oceny własnej wytrzymałości,
 wykazuje potrzebę samooceny i samokontroli,
 wykazuje chęć aktywności ruchowej.
Czas trwania: 45 min.
Klasa: IV
Metody: pogadanka, naśladowcza ścisła, zadaniowa ścisła
Część
lekcji
Czynności ucznia
docelowe
zadania
Wstępna
nabierze
motywacji do
czynnego udziału
w lekcji
Część
główna A
- przygotuje
organizm do
wysiłku
- poprawi
koordynację
ruchową
- zapoznaje się
z zadaniami lekcji
- słucha informacji
i argumentacji
nauczyciela
Czynności
nauczyciela
Metody
- podaje zadania lekcji
- pogadanka
- podaje informacje
o zaletach czynnego
wypoczynku,
walorach ćwiczeń przy
muzyce, znaczenia
wytrzymałości dla
zdrowia.
- wykonuje prosty
- przygotuje uczniów do - naśladowcza
układ aerobikowy
realizacji zadania
ścisła
w ramach rozgrzewki głównego lekcji
(układ jest bazą do
- pokazuje i nadzoruje
zadania głównego)
poprawność, dokładność
- podczas podwójnego wykonywanych ćwiczeń
stepu praca RR w górę
(4x 8 kroków)
1. podwójny step
touch + 4 kroki
marszu
2. podwójny step
touch + 4 kroki
marszu
3. cztery kolana
4.step otuch
Część
główna B
Część
końcowa
wykonuje ćwiczenia
rozciągające
-poprawi
- wykonuje układ na
wydolność
podłodze:
organizmu
(4x 8 kroków)
-wzmocni siłę nóg 1. chass’e mambo
-poprawi
z obrotem + V step
koordynację
2. chass’e mambo
ruchową
z obrotem + V step
3.cztery kolana
4. step touch
wykonuje układ na
ławeczce:
(4x 8 kroków)
1. chass’e mambo
z obrotem+ wejście
i zejście z ławeczki
2. chass’e mambo
z obrotem+ wejście
i zejście z ławeczki
3.cztery kolana
z postawieniem nogi
zginanej na ławeczce
- uspokoi
organizm po
wysiłku
- oceni wydolność
własnego
organizmu
- nabierze
przekonania,
że ruch ma dla
zdrowia duże
znaczenie
- wykona ćwiczenia
rozciągające,
rozluźniające
i oddechowe,
w miejscu
- bierze udział
w pogadance
- poleca ćwiczenia,
- naśladowcza
czuwa nad dokładnością ścisła
wykonywanych ćwiczeń
- zadaniowa
ścisła
- pokarze i objaśni
ćwiczenia rozciągające
oraz oddechowe,
- oceni pracę
i zaangażowanie
uczniów na lekcji
- przeprowadzi krótką
pogadankę i odpowie na
pytania uczniów
- naśladowcza
ścisła
- pogadanka