Nasze sportowe sukcesy

VIII Liceum Ogólnokształcące i 58 Gimnazjum im. Władysława IV w Warszawie - Start
SPRAWOZDANIE
Tekst: p.prof. Adam Brodnicki
SPRAWOZDANIE Z MISTRZOSTW DZIELNICY PRAGA PÓŁNOC
W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH GIMNAZJÓW ORAZ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
(26.09.2012) I ZE SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH (4.10.2012)
Nasi uczniowie już tradycyjnie podjęli rywalizację z młodzieżą z placówek oświatowych naszej dzielnicy
w biegach przełajowych. Wyznaczone trasy biegowe
w Parku Praskim, coroczny udział uczniów w Biegach Władysławiaka, wypracowany, sprawdzony system
wewnątrzszkolnej rywalizacji – to wszystko znakomicie spopularyzowało wśród naszej młodzieży
bieganie, które coraz częściej traktowane jest jako forma uatrakcyjniania wolnego czasu oraz
podnoszenia ogólnej sprawności fizycznej.
Podczas rozegranych Mistrzostw Dzielnicy w Indywidualnych Biegach Przełajowych Gimnazjów
zdecydowane zwycięstwo w punktacji szkół odnieśli nasi chłopcy – pokonując m.in. Gimnazjum
sportowe nr 57; dziewczęta zajęły świetną drugą lokatę.
Najlepsze wyniki osiągnęli: w klasach pierwszych zwyciężył Piotr Pacześniak,
w klasach drugich Tomasz Mądry; drugą lokatę zajął Adam Mróz; w klasach trzecich trzecie miejsce zajął
Keeneth Petrykowski.
Wśród dziewcząt najlepszy wynik osiągnęła uczennica klasy trzeciej Marcjanna Owczarek (drugie
miejsce); w klasach pierwszych trzecie miejsce zajęła Agata Kaczmarek, w klasach drugich trzecią lokatę
wywalczyła Maryla Zajdel.
W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli chłopcy z naszego liceum,
a dziewczęta zajęły drugą lokatę. Najlepsze wyniki osiągnęli: Łukasz Mądry, który zajął drugie miejsce na
dystansie 3000m; Aleksander Sakwarelidze – trzeci na dystansie 1500m; Adrianna Pabin
triumfowała na dystansie 2000m.
Do zawodów finałowych XLVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowało się pierwszych 10
uczniów/uczennic z każdego biegu;
- z naszego gimnazjum 19 osób
- z naszego liceum 11 osób
Wspaniały sukces, zresztą bez precedensu w sportowej historii naszego gimnazjum, osiągnęli
uczniowie w Mistrzostwach Dzielnicy w Sztafetowych Biegach Przełajowych;
10 – osobowe zespoły zarówno dziewcząt jak i chłopców odniosły zdecydowane zwycięstwa. W
pokonanym polu znalazło się m.in. Gimnazjum Sportowe nr 57.
10 – Keeneth Petrykowski (3GB)
Wyżej wymienione zespoły zakwalifikowały się do zawodów finałowych XLVI Warszawskiej Olimpiady