Trasa 25 km Od startu idziemy w górę żółtym szlakiem, po 1 km
Transkrypt
Trasa 25 km Od startu idziemy w górę żółtym szlakiem, po 1 km
Trasa 25 km Od startu idziemy w górę żółtym szlakiem, po 1 km mijamy po lewej stronie kapliczkę i po 150 m skręcamy w lewo na niebieski szlak. Przechodzimy przez pastwiska aż do skansenu górniczego. Przechodzimy przez potok Olešnice o wędrujemy żółtym szlakiem przez wodny kanał do Hadí louky (Żmijowe łąki). Tutaj skręcamy w lewo na niebieski i dochodzimy nim do Zlatych Hor. Na wprost Muzeum zlokalizowany jest węzeł szlaków turystycznych, od którego zielonym szlakiem idziemy do wieży widokowej na Kopie Biskupiej. Wchodzimy na szlak czerwony do Polski (do Jarnołtówka). Po 1 km od wieży, ok. 150 m od szlaku, znajduje się schronisko – możliwość posiłku. Ze schroniska wracamy na czerwony szlak i dochodzimy nim do Jarnołtówka. Tutaj dochodząc do kościoła skręcamy w stronę Skowronkowa. Cały czas idziemy czerwonym szlakiem do Podlesia, wchodząc w Konradowie na drogę asfaltową. W Podlesiu, przy kościele św. Jerzego, skręcamy w lewo, wchodząc na czerwony szlak dojściowy, którym po asfalcie dochodzimy do nowego hotelu „Aspen”. Stąd polną drogą, dalej czerwonym szlakiem dojściowym, idziemy aż do potoku Olešnice. Przechodzimy przez mostek oraz pod wiaduktem i jesteśmy na mecie. Trasa 15 km Od startu idziemy w górę żółtym szlakiem, mijamy kapliczkę po lewej stronie i skręcamy w prawo na niebieski szlak, którym dochodzimy do źródeł Jawornej (Prameny Javorné). Stąd żółtym szlakiem dochodzimy do węzła szlaków turystycznych na Rejvizie. Skręcamy w lewo po ulicy czerwonym szlakiem dochodzimy do pensjonatu Chata Svoboda. Tutaj skręcamy w lewo na zielony szlak koło pensjonatu „Chata Orli vrch” aż do przełęczy Ondřejovickiej. Tutaj przechodzimy na żółty szlak i idziemy w lewo przechodząc przez Ondřejovice dochodzimy na metę. Trasa 7 km Od startu idziemy w górę żółtym szlakiem turystycznym do przełęczy Ondřejovickiej, i dalej w dół do Dolní Udolí. Tutaj cały czas żółtym, idziemy w górę dochodząc do węzła szlaków turystycznych. Tutaj skręcamy w lewo na trasę rowerową, którą schodząc w dół dojdziemy do żółtego szlaku turystycznego. Skręcamy w lewo i dochodzimy, przez potok Olešnice, do skansenu górniczego. Za restauracją „Hornicki srub” wchodzimy w lewo na niebieski szlak, którym idziemy w górę, i przechodząc przez pastwiska dochodzimy do Ondřejovic. Tutaj, zamykając pętlę, skręcamy w prawo na żółty szlak, którym za chwilę dochodzimy na metę.