Tour of Hainan: Janiszewski w dziesiątce.

Sobota, 16 Październik 2010, 23:51:01
Kenny van Hummel z ekipy Skil Shimano, został zwycięzcą 5. etapu wyścigu Tour of Hainan. Jest to już drugie
zwycięstwo etapowe Holendra w tym wyścigu. W czołowej dziesiątce , tym razem na 9. pozycji finiszował zawodnik CCC
Polsat Polkowice, Sylwester Janiszewski.
Trasa 5. etapu wyścigu o długości 157 kilometrów poprowadziła z Wenchang do Haikou, po stosunkowo płaskim terenie.
Jedynym utrudnieniem dla kolarzy był dość silny wiatr który w końcówce etapu spowodował nieznaczne porozrywanie
peletonu. O zwycięstwie etapowym zadecydował sprint z peletonu. W sprinterskim pojedynku Kenny van Hummel
(Skil Shimano) pokonał Ivana Kovaleva (Rosja) i Jonathana Cantwella (Fly V Australia), odnosząc tym samym swoje
drugie etapowe zwycięstwo.
W klasyfikacji generalnej, w dalszym ciągu liderem pozostaje Valentin Iglinskiy (Astana), który ma 20-sekundową
przewagę nad Johnnie Walkerem (Footon-Servetto), i 23 sekundową przewagę nad Kiel Reijnen (Jelly Belly p/b Kenda).
Z ekipy CCC Polsat Polkowice w klasyfikacji generalnej wyścigu najwyżej sklasyfikowanym jest Tomasz Marczyński,
który zajmuje 12 miejsce. Adrian Honkisz, który dotychczas zajmował najwyższą lokatę w „generalce” podczas
dzisiejszego etapu, na skutek kraksy w której uczestniczył, stracił do zwycięzcy etapu 12 sekund i spadł na 18. miejsce
z 41 sekundowa strata do lidera wyścigu.
Etap 5. - 15 października: Wenchang - Haikou, 156.8km: