Data umieszczenia informacji: 2015-08-17 07:46:12
HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO PRZEMSZY W IV LIDZE!
Przemsza Siewierz w swoim pierwszym meczu na własnym stadionie w IV lidze pokonała Polonię Poraj 4-1 (1-0). Premierowe bramki dla
naszego zespołu przed własną publicznością zdobyli Krzysztof Michalski (dwie, 5 min. i 60 min.) oraz Rafał Wawrzyńczok (obydwie z karnych, 72
min. i 90+3 min.). Honorowe trafienie dla gości zaliczył Mesjasz, również z karnego (83 min.).Sędzia z powodu burzy nad Siewierzem
(zanikającej) rozpoczął mecz aż z 80-minutowym opóźnieniem, pomimo, że zawodnicy, szkoleniowcy i kibice zgromadzeni w dużej ilości, chcieli
to spotkanie rozegrać zgodnie z harmonogramem.
Piłkarze Przemszy wystąpili w nowych, unikatowych strojach z motywem zamku siewierskiego, ufundowanych przez Urząd Miasta i Gminy
Siewierz. Tuż przed spotkaniem trener Rafał Lis otrzymał z rąk Burmistrza list gratulacyjny oraz pamiątkową statuetkę w podziękowaniu za
awans do IV ligi. Spotkanie rozpoczęło się dopiero o 18.20, a arbiter główny spotkania tuż przed wznowieniem pouczył kapitanów obu ekip, że
jeżeli nad stadionem lub w okolicach pojawią się grzmoty lub pioruny, natychmiast przerwie spotkanie. Na szczęście nic takiego nad Sportową 1
nie pojawiło się w trakcie całego meczu.
Zawody lepiej rozpoczęli nasi piłkarze, bowiem już w 5 minucie po szybkiej kontrze Dawid Skrzypek pięknie zagrał w „piątkę” do
Michalskiego, a ten szczupakiem zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W 7 minucie gola mógł zdobyć Tukaj, ale przestrzelił nad
poprzeczką. W 15 minucie to goście powinni doprowadzić do remisu, ale na nasze szczęście piłkarz Polonii trafił w słupek. Minutę później
powinno być 2-0 dla Przemszy, ale po strzale Tukaja i rykoszecie, futbolówka przeleciała centymetry obok lewego słupka. Następnie,
bezskutecznie, bramkarza Polonii próbował przelobować Majchrowski. W 36 minucie Marko „huknął” zza szesnastki – golkiper Poraja wybronił
strzał, ale niestety piłka zatrzymała się na poprzeczce gości i wyszła na róg. W doliczonym czasie drużyna przyjezdnych mogła znowu
wyrównać, ale na miejscu był Łukasz Botsch. Do przerwy 1-0. Po wznowieniu, w 48′, z wolnego próbował Wawrzyńczok – nieskutecznie. W 60
minucie na 2-0 podwyższył ponownie Krzysztof Michalski – dostał piękne podanie w pole karne od Marcina Marko i z kilku metrów pewnie
umieścił piłkę obok interweniującego bramkarza gości. Sześć minut później ten sam piłkarz mógł podwyższyć na 3-0, ale dobrą interwencją
popisał się bramkarz Polonii. W 72 minucie nasz napastnik został sfaulowany w „szesnastce” i sędzia wskazał na „wapno” – do piłki podszedł
Rafał Wawrzyńczok … i podwyższył an 3-0. W 80 minucie goście mieli znakomitą szansę na kontaktową bramkę, ale ich strzał przeleciał obok
słupka. Trzy minuty później jednak Botsch musiał skapitulować po karnym (wątpliwym) i tym samym Polonia strzeliła bramkę. To nie był jednak
koniec emocji w Siewierzu! W trzeciej, doliczonej minucie meczu, sfaulowany został Niesyto i arbiter podyktował trzecią „jedenastkę” w tym
meczu. Do karnego podszedł ponownie Wawrzyńczok i a’la Panenka podwyższył wynik na 4-1.
Pierwsze zwycięstwo Przemszy, po bardzo dobrym meczu, stało się faktem. Przemsza po dwóch kolejkach zajmuje szóstą pozycję w tabeli.
PRZEMSZA: Botsch – Niesyto, Will, Świerczyński, Setlak, Skrzypek (46. Colik), Marko, Majchrowski, Wawrzyńczok, Tukaj (70. Molek), Michalski
(80. Szostek).
POLONIA: Kępka – Mizgała (68. M. Nowak), Mesjasz, D. Nowak (80. Krajza), Płatkowski, Witczyk, Psonka, Piwiński (80. Świerk), Swatek (68.
Mickiewicz), Sobala, Kowalski.
Widzów: 350
Urząd Miasta i Gminy Siewierz, 42-470 Siewierz, ul. Żwirki i WIgury 16, tel. 32 64 99 400, e-mail: [email protected]