Siatkarze na starcie sezonu 2013/2014

PKS MOS Zbąszyo rozpoczął trzecioligowy sezon 2013/2014 od trzech kolejnych
zwycięstw.
Pierwszy mecz rozegrany został 28 września w Zbąszyniu, a przeciwnikiem miejscowego
zespołu była młoda drużyna Kangura Nowy Tomyśl.
Spotkanie nie miało wielkiej historii i zakooczyło się gładką wygraną PKS MOS Zbąszyo 3 do 0.
Kolejna sobota 5 października to ponad dwustukilometrowy wyjazd do Liskowa.
Po długiej i męczącej podróży udaję się dobrze rozpocząd mecz i pierwszy set kooczy się
wygraną 26 do 24. Jednak w dwóch kolejnych partiach do głosu dochodzą zawodnicy
miejscowego Liskowiaka wygrywając kolejno 27 do 25 i 25 do 20.
Zawodnicy PKS MOS Zbąszyo udowadniają jednak, że podobnie jak w poprzednim sezonie są
zespołem z "charakterem". Czwarty set kooczą zwycięsko 25 do 23 i doprowadzają do tiebreaka, w którym kontrolują grę od początku do końca i pewnie wygrywają 15 do 19, a całe
spotkanie 3 do 2.
Trzeci mecz rozegrany został 12 października w Zbąszyniu, a przeciwnikiem był lider w tabeli
trzeciej ligi, zespół, z którym w poprzednim sezonie Zbąszyniacy przegrali jedyny mecz drużyna Czarnych Ostrowite.
Przy dużej liczbie kibiców i coraz lepszym dopingu siatkarzom gra się dobrze, a gra coraz
częściej jest naprawdę widowiskowa.
Dwie pierwsze odsłony zakooczone pewnymi wygranymi 25-22 i 25-19. Trzeci set też pod
kontrolą, ale już tylko do stanu 20 do 18. Później wkrada się rozluźnienie. Kilka błędów
w przyjęciu zagrywki, po których przyjezdni łapią wiatr w żagle i doprowadzają do piłki
setowej.
Gra toczy się na przewagi. Pojawia się nerwowośd i błędy z obu stron. Jednak znów większą
odpornością wykazuje się drużyna zbąszyoska, zwyciężając 30 do 28, a w całym meczu 3 - 0.
Warto w tym miejscu nadmienid, że był to 16 mecz bez przegranej!
Za tydzieo siatkarze PKS MOS Zbąszyo wyjeżdżają do Środy Wielkopolskiej,
a w "Zbąszyniance" zagrają znów 9 listopada. Przeciwnikiem będą wówczas siatkarze Baryczy