ORKAN PO¦WIÊTNE ELHURT HELIOS BIA£YSTOK
5
3
(1:1)
bramki dla Orkana: Hryniuk Piotr 2, Piekutowski Damian, Perkowski Adam, £apiñski Mariusz;
bramki dla Heliosa: Koniczek Tomasz - 2, Koz³owski Sebastian.
czerwona kartka Jendruczek - Helios
Sk³ad Orkan Po¶wiêtne:
Tomasz Dr±gowski, Kacper Pluta, P³oñski £ukasz, Adrian Markowski, Adam Perkowski, Piotr Hryniuk, Kulesza Karol,
Piekutowski Damian, Mariusz £apiñski.
Orkan Po¶wiêtne w pe³ni zrewan¿owa³ siê dru¿ynie go¶ci za pora¿kê 4:6 poniesion± przed miesi±cem w
Bia³ymstoku. Przy osza³amiaj±cym dopingu swoich kibiców Orkan pokona³ niespodziewanie jednego z faworytów ligi 5:3
(1:1). Od pocz±tku meczu widaæ by³o, ¿e dru¿yna go¶ci przyjecha³a z zamiarem odniesienia wysokiego zwyciêstwa
nad ma³o do¶wiadczonym Orkanem.
Bardziej do¶wiadczeni w futsalu go¶cie od pierwszego gwizdka przeprowadzali do¶æ sk³adne ataki. Kiedy w 7 minucie
spotkania Tomasz Koniczek pokona³ Tomka Dr±gowskiego i Helios obj±³ prowadzenie 1:0, wydawa³o siê, i¿ ju¿ ca³y
mecz toczy³ siê bêdzie pod dyktando go¶ci. Jednak po stracie gola Orkan zaczyna graæ coraz lepiej, stwarzaj±c kilka
dogodnych sytuacji do wyrównania. Na przeszkodzie w zdobyciu bramek staje im doskonale dysponowany w tym meczu
bramkarz go¶ci. Ambitni gospodarze nie rezygnuj± i na kilkadziesi±t sekund przed zej¶ciem do szatni Damian
Piekutowski wyrównuje na 1:1.
Decyduj±cym dla wyniku ca³ego spotkania wydaje siê byæ pocz±tek drugiej po³owy. Najpierw, w 22 minucie najlepszy
snajper ligi Mariusz £apiñski wyprowadza Orkan na prowadzenie, a w 25 minucie Adam Perkowski strzela gola na 3:1.
Zaskoczona tak niekorzystnym dla siebie wynikiem ekipa Heliosa zaczyna graæ coraz bardziej nerwowo. Go¶cie
pope³niaj± coraz wiêcej b³êdów zarówno w ataku jak i w obronie. Wykorzystuj± to skutecznie gospodarze. Bramkê w 32
minucie na 4:1 zdobywa bardzo dobrze graj±cy w tym meczu osiemnastoletni Piotr Hryniuk. Wprawdzie w dwie minuty
pó¼niej Sebastian Koz³owski poprawia bilans Heliosa, pokonuj±c zas³oniêtego Tomka Dr±gowskiego, ale nie
deprymuje to ekipy gospodarzy.
Przy olbrzymim aplauzie licznie zgromadzonej publiczno¶ci, w 37 minucie Piotr Hryniuk strzela swoj± drug± bramkê i
wyprowadza dru¿ynê Po¶wiêtnego na wysokie prowadzenie 5:2. Graj±cy nadal do¶æ chaotycznie go¶cie próbuj± jeszcze
poprawiæ niekorzystny wynik. Udaje im siê to tylko czê¶ciowo. W 38 minucie wynik koñcowy meczu na 5:3 ustala
Tomasz Koniczek. W koñcówce spotkania ratuj±c swój zespó³ przed utrat± kolejnej bramki, za obronê poza polem karnym
czerwon± kartkê otrzyma³ bramkarz Heliosa.
W przekroju ca³ego meczu zwyciêstwo zespo³u gospodarzy na pewno zas³u¿one. Gospodarze zaprezentowali sporo
niez³ych akcji, z którymi nie mogli sobie poradziæ zawodnicy go¶ci i przy lepszej skuteczno¶ci powinni wygraæ trochê
wy¿ej. W dru¿ynie Orkana doskonale zaprezentowali siê Piotr Hryniuk oraz Mariusz £apiñski. Do formy powraca
równie¿ wystêpuj±cy po d³u¿szej przerwie Damian Piekutowski.
W drugim meczu grupy IV, Mazovia Warszawa Bia³o Niebiescy Suwa³ki wygra³a mecz walkowerem 5:0. Go¶cie z
powodu awarii samochodu nie dojechali na mecz.
-38
W klasyfikacji strzelców prowadzi zawodnik Orkana Po¶wiêtne, Mariusz £apiñski, który dotychczas zdoby³ 14 goli.