Drugie miejsca Korzeniowskiego i Prędeckiej w Open de Paris

Drugie miejsca Korzeniowskiego i Prędeckiej w
Open de Paris
pm, PAP 2007-08-03, ostatnia aktualizacja 2007-08-03 20:19:35.0
Reprezentanci Polski - Paweł Korzeniowski na 400 m stylem dowolnym oraz Iwona Prędecka
na 200 m klasycznym - zajęli drugie miejsca w rozgrywanych w ParyŜu pływackich zawodach
Open de Paris.
Korzeniowski uzyskał czas 3.48,18. Rekord kraju z "brodą" Artura Wojdata z olimpijskich igrzysk w Seulu (1988 rok)
wynosi 3.47,34.
W stolicy Francji na tym dystansie zwycięŜył Włoch Massimiliano Rosolino (3.47,09), a trzeci był Rosjanin Nikita
Łobincew (3.49,03). Na siódmej pozycji uplasował się Mateusz Sawrymowicz (3.51,30).
Jako druga wyścig na 200 m st. klasycznym ukończyła 17-letnia Prędecka. Jej rezultat - 2.28,60 jest gorszy o 0,75 s
od rekordu kraju Katarzyny Dulian.
Wygrała Austriaczka Mirna Jukic (2.25,46), zaś za Prędecką sklasyfikowana została Ukrainka Julia Pidlisna (2.28,65).
Na 50 m st. dowolnym ósme miejsce zajął Łukasz Gąsior 22,59. Triumfował Szwed Stefan Nystrand.