mikołajkowy międzyklasowy turniej halowej piłki nożnej – regulamin

MIKOŁAJKOWY MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ –
REGULAMIN
- mecze rozgrywane będą w sali gimnastycznej ZSM im. KEN w Poznaniu w poniedziałek,
5.12.2016r. od godz. 8:00;
- system gry:
1) faza grupowa (4 grupy po 4 zespoły, mecze systemem „każdy z każdym”; dwie najlepsze
uzyskują awans do ćwierćfinałów; o miejscu w tabeli decydują (wg kolejności): zdobyte
punkty, wynik meczu bezpośredniego, stosunek bramek, ilość bramek strzelonych, mała
zwycięzca III – zwycięzca IV
- mecz o 3. miejsce i mecz o 1. miejsce.

bramkę można zdobyć wyłącznie z połowy przeciwnika (nie dotyczy bramki samobójczej);
1

bramka musi być zdobyta bezpośrednio, tzn. piłka lecąca do bramki nie może odbić się
od ściany, ławki, drabinek itd.; jeśli piłka wpadnie do bramki po odbiciu się od ściany,
ławki, drabinek itd., a ostatni dotknął jej zawodnik drużyny broniącej, gol zostaje uznany.

trafienie piłką w sufit lub metalową konstrukcję podtrzymującą skutkuje rzutem wolnym

bramkarzowi wolno odbijać piłkę rękoma tylko w polu karnym (ZAKAZ CHWYTU PIŁKI);
chwycenie piłki przez bramkarza lub dotknięcie jej ręką przez zawodnika drużyny
broniącej we własnym polu karnym skutkuje rzutem karnym dla drużyny przeciwnej;

rzut karny wykonywany jest nogą z czerwonej linii pola ataku do piłki siatkowej na swojej
połowie boiska – piłka musi wlecieć do bramki w powietrzu; nie wolno dobijać piłki
z rzutu karnego (w przypadku, gdy rzut karny nie zostanie wykorzystany, grę od własnej