Konspekt zajęć w ramach akcji ,,Ćwiczyć każdy może” nr.2

Transkrypt

Konspekt zajęć w ramach akcji ,,Ćwiczyć każdy może” nr.2
Konspekt zajęć w ramach akcji ,, Ćwiczyć każdy może”.
( konspekt nr2)
Temat: Nauka układu tanecznego do utworu TOCA TOCA zespołu FLY PROJECT
Dyscyplina: Rytm, muzyka, taniec
Metoda prowadzenia zajęć: naśladowcza
Forma ustawienia i prowadzenia zajęć: frontalna, szachownica
Cel ogólny:
 Ćwiczenie koncentracji, spostrzegawczości, koordynacji wzrokowo- ruchowej
przy muzyce.
Cele szczegółowe:
 Nauka prostych układów tanecznych.
 Stwarzanie warunków do rozwijania samodzielności i kreatywności wśród
uczniów.
 Rozbudzanie wrażliwości estetycznej, kształtowanie prawidłowej postawy.
 Czerpanie radości podczas wykonywania ćwiczeń przy muzyce.
Tok zajęć
1. Organizacja zajęć:
 zbiórka, sprawdzenie obecności
 przedstawienie tematu i celów zajęć
 pogadanka na temat korzyści płynących z wykonywania ćwiczeń przy
muzyce
2. Rozgrzewka- animacje ruchowe do muzyki
3. Zajęcia właściwe - nauka układu tanecznego do utworu TOCA TOCA zespołu
FLY PROJECT
 Stań w lekkim rozkroku, wyprostuj plecy. Unieś ręce nad głowę w prawą stronę,
następnie w lewą stronę (x4).
 Stopniowo opuszczaj ręce w lewo, w prawo do wysokości bioder (x4).
 Stań w lekkim rozkroku , lewą nogę po skosie przenieś za prawą nogę- powrót do
rozkroku- lewa ręka w tył, prawa ręka w tył.
 Wykonaj to samo ćwiczenie, lecz w lewą stronę.
 Stań w składzie, zegnij ręce i przyciągnij je do tułowia ( zaczynamy od ręki prawej).
 Podskok ze skrzyżowaniem nóg ( nożyce), drugi podskok w rozkroku za lewym
ramieniem obrót o 90 stopni (x4 za lewym ramieniem).
 Przenosimy lewą nogę bokiem za nogę prawą- stoimy na lewej nodze jednocześnie
unosimy prawą nogę i klaszczemy pod kolanem( powtarzamy ćwiczenie, lecz w
odwrotną stronę).
 Dwa kroki odstawno- dostawne w lewo z jednoczesnym rysowaniem koła w
powietrzu lewą ręką.
 Dwa kroki odstawno- dostawne w prawo z jednoczesnym rysowaniem koła w
powietrzu prawą ręką.
 Uspokojenie organizmu- marsz ( unosimy ręce- wdech; opuszczamy ręce- wydech).
Uwaga!
Układ powtarzamy czterokrotnie.
4. Zakończenie zajęć
Zbiórka, podziękowanie za udział w zajęciach, omówienie wrażeń.

Podobne dokumenty