Zapoznaj się całym z konspektem lekcji

Transkrypt

Zapoznaj się całym z konspektem lekcji
,,Ćwiczyć każdy może’’
KONSPEKT LEKCJI OTWARTEJ
TEMAT: Taniec- opracowanie przez uczniów i wykonanie dowolnego układu
tanecznego.
Prowadzacy : mgr Beata Hołowko
Data : 24.02.2014 rok
Miejsce zajęć: mała sala gimnastyczna
Ilość uczestników: 14
Klasa: I A
Czas trwania zajęć: 45 min
Przybory: magnetofon, płyty z muzyką, piłki easy ball
CELE GŁÓWNE:
1. Umiejętności: Uczeń potrafi współpracować w zespole uczniowskim. Uczeń potrafi
łączyć oraz tworzyć nowe kroki w rytm muzyki.
2. Wiadomości: Uczeń zna ciekawe połączenia kroków tanecznych tworzących
choreografię do danego utworu.
3. Sprawność motoryczna: koordynacja, zwiększenie poczucia rytmu, poprawa
bodźców wzrokowo - słuchowych.
4. Akcent wychowawczy: współpraca grupowa, zachowanie bezpieczeństwa podczas
tańca, zaangażowanie w rozwój własnej inwencji twórczej.
TOK LEKCJI
1.Zorganizowanie grupy
2. Część
główna lekcji
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE
DOZOWANIE
1. Zbiórka
2.Powitanie grupy
3. Sprawdzenie obecności i gotowości do
zajęć
1 min
Poprowadzenie i wykonanie
rozgrzewki przy muzyce – aerobik
(wykonanie ćwiczeń kształtujących
wyprostowaną postawę kręgosłupa i siły
ramion oraz nóg do określonej muzyki.
8 min
Nauka choreografii i taniec do utworów:
1. Weekend „Ona tańczy dla mnie”
2 DJ BOBO – „Chihuahua”
3. Los Del Rio – „Macarena”
4 Gustavo Lima - Balada Boa - “Tcherere
Tche- Tche”
UWAGI
ORGANIZACYJNO –
METODYCZNE
 Zbiórka w szeregu


Obuwie i strój
sportowy, odłożenie
biżuterii, zegarków
Uczennice naśladują
ruchy nauczyciela.

Uczennice naśladują
kroki i figury
dyktowane przez
nauczyciela.

Uczennica, która
zapamiętała
choreografię została
nagrodzona plusami.
5 min
5 min
5 min
5 min

5. Przygotowanie do prezentacji układów
tanecznych przygotowanych w grupach
przez uczennice.
4 min
6. Prezentacja układów tanecznych
przygotowanych przez uczennice.
7 min


7. Ćwiczenia rozciągające, uspokajające i
4 min
oddechowe wykorzystaniem piłki easy ball.
3. Część
1. Uporządkowanie sali
organizacyjno 2. Zbiórka w szeregu
- porządkowa 3. Pogadanka
4. Pożegnanie grupy
1 min


Uczennice miały za
zadanie wcześniej przed
lekcją przygotować w
grupach układy.
Układy oceniane przez
nauczyciela i
uczennice.
Wybór najciekawszego
układu.
 Uczennice naśladują
nauczyciela,
wszystkie ćwiczenia
wykonywane w rytm
muzyki.
pochwalenia uczennic
za zaangażowanie i
przygotowanie do
lekcji;
podsumowanie plusów i
wystawienie ocen

Podobne dokumenty