Młodziczki SPR Łukovia Łuków wygrały turniej w Lubiczu.

Młodziczki SPR Łukovia Łuków wygrały
turniej w Lubiczu.
W dniach 23-25.11 młodziczki SPR Łukovia Łuków uczestniczyły w V Andrzejkowym
Ogólnopolskim Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, który odbywał się w Lubiczu (k.Torunia).
W turnieju wystartowało 17 drużyn, które rywalizowały w 2 kategoriach wiekowych, młodziczek i
dzieci.
Zawodniczki spisały się świetnie i wygrały turniej. W meczu finałowym drużyna SPR Łukovia Łuków
pokonała UKS Wambresia Worwo Wąbrzeźno 14:6. Najlepszą zawodniczką turnieju uznana została
Monika Roguska, do "siódemki" wybrano Oliwię Jędrzejewską, a wyróżnienie od trenera otrzymała
Daria Antoniak. Trenerami drużyny młodziczek są: Ewa Czerkas i Leszek Kędzierski. W meczu
półfinałowym dziewczyny pokonały zespół gospodarzy - Drwęca Novar Lubicz 17:12. W finale
zmierzyły się ponownie z zespołem z Wąbrzeźna, który w drugim półfinale pokonał zespół MKS
Sambor Tczew.
O sile zespołu z Wąbrzeźna może świadczyć to, że w ubiegłorocznych Mistrzostwa Polski w kategorii
młodziczek drużyna zajęła 9 miejsce, natomiast drużyna gospodarzy Drwęca Novar Lubicz zajęła 4