Tok lekcji- rodzaj zadań Nazwa i opis zadania (ćwiczenia) Czas

Transkrypt

Tok lekcji- rodzaj zadań Nazwa i opis zadania (ćwiczenia) Czas
Scenariusz lekcji wychowania fizycznego
Temat lekcji: Ćwiczenia kształtujące przy muzyce
Klasa :IV, V dziewczynki
Cele lekcji:
Motoryka: - kształtowanie ogólnej sprawności motorycznej z akcentem na
koordynację
Umiejętności: - uczeń potrafi przygotować organizm do wysiłku, potrafi dobrać
ćwiczenia kształtujące poszczególne grupy mięśniowe.
Wiadomości: -uczeń wie jak ważne jest wzmacnianie poszczególnych grup
mięśniowych
Motoryczność: kształtowane gibkość, koordynacji ruchowej, wytrzymałości, estetyki i
płynności ruchu.
Postawy: uczeń angażuje się wyzwalając własną inwencje twórczą
Metody: naśladowcza ścisła, inwencji twórczej.
Data:14.03.2014
Tok lekcjirodzaj zadań
Nazwa i opis zadania
(ćwiczenia)
Czas
trwania
Uwagi
Część wstępna
1.Organizacyjnoporządkowe.
- zbiórka, raport
- podanie tematu lekcji
- sprawdzenie gotowości grupy do zajęć
-zmotywowanie uczniów do pracy
2.
Rozgrzewka(prowad
zi nauczyciel)
- Ćwiczenia kształtujące przy muzyce.
3min.
- zbiórka w
szeregu
a) 1-4 marsz wąski
- ustawienie
b) 5-8 marsz szeroki x 4
w
c) 1-8 V- step PN
5 min.
szachownicy
d) 1-8 V- step LN
przed
e) 1-4 V- step PN x 2
prowadzącym
f) 5-8 V- step LN x 2
g) 1-8 step touch RR w przód
h) 1-8 step touch RR przodem w
górę
i) 1-2 step touch RR w przód
3-4 step touch RR w górę
5-6 V- step PN
7-8 V-step LN
j) 1-2 marsz w przód
3-4 step touch (RR klaśnięcie)
5-6 marsz w tył
7-8 step touch (RR klaśnięcie)
- Ćwiczenia kształtujące mięśnie brzucha
6 Weidera –
8 min.
Pozycja wyjściowa
Leżymy płasko na ziemi. Ręce wzdłuż
tułowia.
1 – ćwiczenie pierwsze
Unosimy do góry prawą nogę, zginając ją
w kolanie do kąta 90 stopni
Unosimy górną część tułowia, tak aby
napiąć mięśnie brzucha, i łapiemy
delikatnie rękoma na uniesione kolano
Wytrzymujemy 3 sekundy
Powracamy do pozycji wyjściowej
Powtarzamy z drugą nogą
2 – ćwiczenie drugie
Unosimy do góry obie nogi nogę,
zginając je w kolanach do kąta 90 stopni
Unosimy górną część tułowia, tak aby
napiąć mięśnie brzucha, równocześnie
łapiąc dłońmi za kolana
Wytrzymujemy 3 sekundy
Powracamy do pozycji wyjściowej
3 – ćwiczenie trzecie
Unosimy do góry prawą nogę, zginając ją
w kolanie do kąta 90 stopni
Unosimy górną część tułowia, tak aby
napiąć mięśnie brzucha, równocześnie
unosząc dłonie do skroni
Wytrzymujemy 3 sekundy
Powracamy do pozycji wyjściowej
Powtarzamy z drugą nogą
4 – ćwiczenie czwarte
Unosimy do góry obie nogi nogę,
zginając je w kolanach do kąta 90 stopni
Unosimy górną część tułowia, tak aby
napiąć mięśnie brzucha, równocześnie
unosząc dłonie do skroni
Wytrzymujemy 3 sekundy
Powracamy do pozycji wyjściowej
5 – ćwiczenie piąte
Unosimy górną część tułowia, tak aby
napiąć mięśnie brzucha, równocześnie
unosząc dłonie do skroni
Pozostając w tej pozycji wykonujemy
rowerek, unosząc na zmianę jedną i
drugą nogę. Wykonujemy od 5 do 20
wymachów (zależnie od kondycji
fizycznej)
Powracamy do pozycji wyjściowej
6 – ćwiczenie szóste
Unosimy górną część tułowia oraz obie
wyprostowane nogi do góry, tak aby
napiąć mięśnie brzucha i dotknąć dłońmi
do kolanWytrzymujemy 3 sekundy
- przygotowanie
odpowiedniej
muzyki.
Powracamy do pozycji wyjściowej
Część główna
4. Kształtowanie
poczucia rytmu i
ekspresji twórczej w
ćwiczeniach z
muzyką
.Część końcowa
5. Ćwiczenia
uspokajające.
6. Zakończenie
lekcji.
a)układ taneczny nr 1
b)układ taneczny nr 2
20 min.
c)układ taneczny nr 3
d)układ taneczny nr 4
-Zbiórka , podsumowanie zajęć ,
pożegnanie.
Tę część lekcji
prowadzą
uczennice, które
wcześniej
przygotowały
dowolną
improwizacje
ruchową przy
muzyce