KS PUŁASKI WARKA

Centrum Sportu i Rekreacji
III liga: KS PUŁASKI WARKA - LEGIA WARSZAWA
(69:89)
Po wakacyjnej przerwie do Centrum Sportu i Rekreacji powróciła III liga koszykówki. W sobotę 8 października Klub
Sportowy Pułaski Warka zainaugurował nowy sezon w meczu z Legią Warszawa.
W tegorocznych rozgrywkach III ligi Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki Województwa Mazowieckiego
bierze udział 16 zespołów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy rozgrywkowe” A” i „B”. KS PUŁASKI WARKA trafił
do grupy „A” razem z drużynami MUKS Hutnik, Legia Warszawa, GLKS Nadarzyn, MUKS Piaseczno, UKS 9 PWSIP
Łomża, KS Legion Legionowo, NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki i to właśnie z nimi zmierzy się w pierwszej rundzie
rozgrywek. W kolejnej fazie rozgrywek do walki o miejsca 1-6 awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup,
kolejne trzy drużyny rozegrają mecze o miejsca 7-12, następne o miejsca 13-16. Zespoły, które zdobędą miejsca 1-3
III ligi koszykówki WOZKOSZ uzyskają prawo gry w półfinałach o awans do 2LM.
Przed nami sporo sportowych emocji. W rundzie zasadniczej KS Pułaski rozegra 14 meczów z czego 7 na własnym
parkiecie. Oto terminarz rundy zasadniczej dla KS PŁASKI WARKA.
KS ,, PUŁASKI ‘’ WARKA - TERMINARZ ROZGRYWEK - III LIGA PIŁKI KOSZYKOWEJ MĘŻCZYZN 2016/2017
------------
W bieżącym sezonie w barwach Pułaskiego zagrają: Paweł Adamczyk, Tomasz Chojecki, Mariusz Dobosz, Patryk
Hedley, Jarosław Jachimowicz, Tomasz Karczewski, Daniel Kochański, Grzegorz Kościanek, Daniel Matulko, Hubert
Miziołek, Krzysztof Paliński, Marcin Pochylski, Michał Rosołowski, Karol Słonawski, Damian Wawszczyk i Dariusz
Węcłaś. Drużynę poprowadzą trenerzy: Robert Szczepaniak i Marek Brzeźnicki.
1
W pierwszym ligowym spotkaniu KS PUŁASKI WARKA zmierzył się ze stołeczna LEGIĄ. Gospodarze mecz rozpoczęli
dobrze, zyskali przewagę na parkiecie i zwyciężyli pierwsza kwartę 20:15. Niestety kolejny etap nie należał do
udanych. Legia rozpędzała się z minuty na minutę i odrabiała straty. Pułaski w prawdzie wyprowadzał żywiołowe akcje
lecz brakowało w nich często skutecznego wykończenia. Do przerwy goście prowadzili już 50:36, co podcięło skrzydła
graczom z Warki, którzy nie spodziewali się takiego obrotu sytuacji. Po zmianie stron pojedynek stał się nieco bardziej
wyrównany lecz młody zespół Legii kontrolował przebieg spotkania i utrzymywał bezpieczna przewagę do ostatnich
minut gry. Niestety pierwsze ligowe spotkanie nie należało do udanych – Pułaski zaczął od porażki 69:89.
W kolejnym ligowym spotkaniu 22 października KS PUŁASKI Warka zmierzy się na wyjeździe z UKS Łomża. Jest zatem
czas na wyciagnięcie wniosków i poprawę gry, co napawano szybko odzwierciedli się w wyniku. Na najbliższy mecz w
Warce przyjdzie nam poczekać do 19 listopada.
W przerwie sobotniego meczu odbył się również konkurs rzutów osobistych dla dzieci. Zwycięzca Daniel Allori został
nagrodzony piłka ufundowaną przez graczy Pułaskiego.
Zapraszamy na kolejne mecze koszykówki !