III liga koszykówki: Porażka na wyjeździe

Centrum Sportu i Rekreacji
W rewanżowym spotkaniu III ligi koszykówki mężczyzn , które odbyło się 7 grudnia w Warszawie zwyciężyła stołeczna
LEGIA pokonując PUŁASKIEGO 88:56.
KS PUŁASKI WARKA w środę, meczem z Legią Warszawa rozpoczął rundę rewanżową III ligi koszykówki. W pierwszym
ligowym spotkaniu rozgrywanym w Warce lepsi byli zieloni kanonierzy. Nic dziwnego, że Pułaski do Warszawy
pojechał w bojowym nastawieniu by powalczyć o cenne punkty. Niestety Legia wzmocniona pierwszoligowym
zawodnikiem Kamilem Sulimą i tym razem okazała się mocniejsza od Warki.
Początek spotkania był dość wyrównany. Po pierwszej kwarcie Warka traciła do rywala zaledwie 4 pkt. W drugiej
odsłonie meczu Pułaski doprowadził nawet do remisu 30:30, ale ostatnie minuty należał do gospodarzy, którzy znów
zbudowali przewagę 41:32. Trzecia odsłona meczu była najsłabsza w wykonaniu Warki. Legia zwyciężyła ją 24:11 i
tym samym zwiększyła przewagę. Pułaski próbował jeszcze gonić wynik, ale nie starczyło sił. Pułaski przegrywa na
wyjeździe z Legią Warszawa 88:65.
Pułaskiego wciąż nękają osłabienia kadrowe. W trakcie spotkania kontuzji doznał nasz snajper Paweł Adamczyk, co
niekorzystnie wpłynęło na obraz meczu. Ponadto kapitan zespołu Tomek Chojecki boryka się z urazem powstały
podczas meczu z NOSIRem. Miejmy nadzieję że obaj wrócą do formy przed najbliższym sobotnim spotkaniem.
Po ośmiu spotkaniach KS PUŁASKI Warka zajmuje 5 miejsce w rozgrywkach III ligi koszykówki grupy A. W najbliższym
1
meczu, który odbędzie się 10 grudnia w Warce, zmierzy się z MUKS Piaseczno. Zapraszamy kibiców na godz. 17:00 do