III liga koszykówki: Legionowo zdobyte!

Centrum Sportu i Rekreacji
KS PUŁASKI Warka wygrywa kolejny mecz! Tym razem na wyjeździe ograł wyżej notowany LEGION LEGIONOWO 81:74.
PUŁASKI 29 października rozegrał swoje trzecie ligowe spotkanie. Od pierwszych minut było wiadomo że mecz nie
będzie należał to łatwych. Zespół z Legionowa to silny przeciwnik a w swoich dotychczasowych spotkaniach odniósł 2
zwycięstwa w tym z Legią Warszawa i doznał tylko jednej porażki z obecnym wiceliderem ligi GLKS Nadarzyn. Warecki
zespół mimo okrojonego składu (tego dnia brakowało dwóch podstawowych zawodników) podszedł do rywalizacji
poważnie i w pełni skoncentrowany.
Pierwsza odsłona meczu była próbą sił. Wynik oscylował w granicy remisu ale ostatnie słowo w pierwszej kwarcie
należało do Warki która wyszła na czteropunktową przewagę. W kolejnej odsłonie meczu wciąż trwała wyrównana
walka. Warka zdołała utrzymywać kilku punktową przewagę ale rywal nie dawał za wygraną, przez co mecz był
niezwykle emocjonujący dla obu stron. Połowa spotkania to wynik 43:37 dla Warki.
W trzeciej kwarcie zrobiło się gorąco! Do ofensywy przeszedł rywal który, na kilka minut przed zakończeniem kwarty
zdołał zremisować i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na szczęście wareccy koszykarze zdołali nadrobić
zaległości i w drugiej minucie 4 kwarty doprowadzili do remisu. Przez kolejne kilka minut trwała zacięta walka, a o
wyniku spotkania przesądziły ostatnie minuty meczu. Przy stanie 71:71 skutecznym rzutem popisał się Paweł
1
Adamczyk, a wynik kilka sekund później podniósł jeszcze Damian Wawszczyk i było 75 do 71 dla Warki. W odpowiedzi
rywale zdobyli 3 punkty, ale zimną krwią wykazał się Tomek Chojecki ,który wywalczył rzuty osobiste i zdobył kolejne
4 punkty dla Warki. Na koniec jeszcze dwa punkty rzucił Jarek Jachimowicz i tym sposobem Warka wywalczyła
zwycięstwo. Spotkanie zakończyło się 81: 74 dla PUŁASKIEGO.
Mecz nie należał do łatwych, były lepsze i gorsze momenty, ale budujące jest to że warecki zespół zaczął spełniać
założenia taktyczne. Na pewno do korzystnego wyniku przyczyniło się dobre wprowadzenie piłki i skuteczniejsze
zagrywki. Gra do końca i opanowanie były też ważnym elementem w drodze do zwycięstwa – stwierdzają trenerzy
Marek Brzeżnicki i Robert Szczepaniak.
Imponującą ilość punktów bo aż 28 w zespole Pułaskiego zdobył Adamczyk Paweł . Wysoką skutecznością popisał się
też Tomasz Chojecki zdobywca 21 pkt. W sumie obaj panowie zdobyli ponad połowę punktów dla Warki. Brawa!
Obecnie KS PUŁASKI Warka zajmuje 5 miejsce w rozgrywkach III ligi koszykówki grupy A. W najbliższym spotkaniu
zmierzy się 5 listopada w Warszawie z Hutnikiem, następnie rozegra zaległy mecz wyjazdowy z NOSiR Nowy Dwór
Mazowiecki, a 19 listopada podejmie na własnym boisku GLKS NADARZYN.