III liga koszykówki: Niełatwe zwycięstwo Pułaskiego

Centrum Sportu i Rekreacji
z NOSIR
KS PUŁASKI WARKA 26 listopada rozegrał na własnym parkiecie mecz z NOSIR NOWY DWÓR MAZOWIECKI. Mecz nie
należał do łatwych, ale po dobrej IV kwarcie wareccy koszykarze zwyciężyli z rywalem 86:66.
Pierwszą kwartę koszykarze Pułaskiego rozpoczęli jak z bajki. Przemyślane akcje i kapitalne przechwyty dały
gospodarzom łatwe punkty. Warczanie szybko wyszli na prowadzenie 7:2, które niebawem wzrosło do 14:4 i 18:6. Po
kilku minutach gry zapowiadało się że Pułaski będzie dominował na parkiecie i pewnie rozprawi się z przeciwnikiem.
Niestety przy stanie 22:12 zaczęły się schody… Rywal sukcesywnie odrabiał straty i zmniejszył przewagę do 4 pkt.
W drugiej części NOSIR cały czas deptał Pułaskiemu po piętach, a proste zagrania skutkowały kolejnymi punktami.
Gra gospodarzy stała się nerwowa co wykorzystał rywal i doprowadził do remisu 36:36. Ostatnie minuty drugiej
kwarty to gra kosz za kosz lecz przed przerwą o 1 oczko lepsi byli goście!
Kolejna część meczu przyniosła jeszcze więcej emocji. Tym razem NOSIR przeszedł do ofensywy, a kibice przecierali
oczy ze zdumienia, bo Pułaski tracił już 7 pkt.! Wzmocnił się doping, co dało Pułaskiemu dodatkową dawkę energii.
Wytrwale pod tablicami walczyli Rosołowski i Wawszczyk, którzy w końcówce III kwarty zdobyli ważne punkty i
wyrwali Pułaskiego z trudnej sytuacji. Trzy oczka dorzucił jeszcze Paweł Adamczyk i w końcu udało się przełamać
wynik na własną stronę. Było 56:55.
1
W czwartej kwarcie Pułaski wrócił na dobre tory gry i zdominował rywala. Twardą i konsekwentną grą w obronie nie
dał szans przeciwnikom na zdobycie jakichkolwiek punktów przez pierwsze 5 minut kwarty!
Warka przeprowadzała przemyślane akcje, które poskutkowały w końcu serią punktów. Prowadzenie Pułaskiego
wzrosło do 10 pkt. co niezmiernie ucieszyło zgromadzonych w hali CeSiR. Wareccy koszykarze nie dali już sobie
wydrzeć zwycięstwa, bezpiecznie kontrolowali wynik i zwyciężyli spotkanie 86:66.
Pułaski po 7 kolejkach zajmuje 5 miejsce w tabeli rozgrywek III lig grupy A. W najbliższym spotkaniu które odbędzie
się 3 grudnia zmierzy się na wyjeździe z LEGIĄ WARSZAWA, zaś mecz na własnej hali rozegra 10 grudnia z MUKS