Generuj PDF - KMP w Toruniu

KMP W TORUNIU
Wygenerowano: Środa, 8 marca 2017, 23:26
MISTRZYNI Z TORUNIA
Od minionej soboty (08.10.) sierż. szt. Marzena Grzelak jest tegoroczną mistrzynią w Wyciskaniu
Sztangi Leżąc. Wywalczyła I miejsce w III Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych zorganizowanych
we Wrocławiu. To nie jedyny sportowy sukces Pani sierżant. Dodatkowo w sobotę kibicowały sobie,
wzajemnie z nastoletnią córką przez telefon.
W minioną sobotę (08.10.) o godziny 10:00 we Wrocławiu w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych we Wrocławiu, odbyły
III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach uczestniczyli m.in. żołnierze, strażacy,
policjanci. W zawodach startowało 140 osób. Wśród tych ostatnich sierż. szt. Marzena Grzelak z Wydziału Ruchu Drogowego
Komendy Miejskiej Policji w Toruniu w kategorii Open Kobiet zajęła I miejsce. W kategorii kobiet reprezentantka z Torunia
pokonała czternaście innych pań głównie z wojska. Leżąc wycisnęła 90 kilogramów. Jako ciekawostkę można potraktować
fakt, że jej 14 letnia córka Karina Kwiatek w tym samym czasie zdobyła
III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodziczek i
Młodzików w Judo, które odbyły się tej samej soboty w Opolu. Wobec tego mama z córką mogły wspierać się i kibicować
sobie tylko telefonicznie. Jakaż była ich radość, gdy obie znalazły się na podium.
Przypomnijmy, że nasza funkcjonariuszka zajęła II miejsce w X Drawskim Turnieju w Wyciskaniu Sztangi leżąc w kategorii :
wyciskanie klasyczne „open kobiet”. Zawody odbyły się 27.08.2016 roku o godzinie 11:00 w Drawsku Pomorskim.
Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sportów Siłowych „Rufian” i Burmistrz Drawska Pomorskiego. Toruńska
funkcjonariuszka zajmując II miejsce wycisnęła leżąc sztangę o wadze 90 kilogramów. Należy zaznaczyć, że zawodniczka,
która ją wyprzedziła podniosła zaledwie 2,5 kilograma więcej. Czekamy na kolejne osiągnięcia. Przypominamy, że to nie
jedyny sukces policjantki z toruńskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Pisaliśmy już o niej we wcześniejszych informacjach,
gdy w nocy z 12 na 13 marca tego roku w godzinach 20:00- 6:00 odbył się III Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki
Otyliada 2016 zorganizowany przez toruński MOSiR w pływalni przy ul. Hallera. Wzięła w nim także udział funkcjonariuszka
Wydziału Ruchu Drogowego sierż. szt. Marzena Grzelak. Pływając przez 10 godzin pokonała dystans 22 000 metrów.
Ponieważ był to najdłuższy odcinek pokonany przez biorące w nim udział kobiety zdobyła I miejsce. Marzena Grzelak
zdobyła medal i dyplom za przepłynięcie najdłuższego dystansu w tym maratonie w kategorii kobiet co daje jej również
ósme miejsce w Polsce. Spośród 20 wszystkich uczestników w Toruniu zajęła III miejsce. Do tego trzeci dyplom został jej
przyznany jako najliczniejszej rodzinie biorącej udział w tym widowisku sportowym ponieważ pływały z nią też dzieci ( 16
letni syn – przepłynął 5250 m i 13 letnia córka- przepłynęła 6000 metrów).
Ogółem w Polsce w tym roku w Otyliadzie brało udział 1791 uczestników. Marzena Grzelak była też ósma w Polsce spośród
62 kobiet. Pani sierżant zapowiada udział w następnych zawodach. Na razie nie zdradza jednak swoich planów.
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wojciech Chrostowski
Ocena: 0/5 (0)