I Mistrzostwa Brzeska w wyciskaniu sztangi leżąc

piątek, 28 sierpnia 2009 16:46
21 sierpnia w sali fitness w obiekcie Krytej Pływalni w Brzesku odbyły się I Mistrzostwa
Brzeska w wyciskaniu sztangi leżąc. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach,- dwóch
męskich oraz dla Pań. W kategorii panów do 70 kg klasą dla siebie okazał się Sebastian Babraj,
który sam ważąc niespełna 70 kg wycisnął aż 145 kg, drugi w tej rywalizacji był Kamil Szpil
uzyskując wynik 82,5 kg. Miejsce na podium wywalczył po ostatniej rywalizacji z trzecim w tej
kategorii Rafałem Kargolem. W kategorii pow. 70kg w tych zawodach zwyciężył Tomasz Zbylut
przed Krzysztofem Musiałem i Pawłem Banasiem.
W kategorii przeznaczonej dla Pań zwyciężyła Sabina Zbylut przed Lidią Orzechowską i
Lillą Sztyler. Panie startujące w rywalizacji są aktywnymi uczestniczkami siłowni Kardio
funkcjonującej na brzeskim basenie. Dzięki wzbogaconej ofercie i nowoczesnym urządzeniom,
wśród różnych propozycji aktywnego wypoczynku wybrały sobie właśnie siłownię i z
powodzeniem łamią stereotypy funkcjonujące w społeczeństwie, że siłownia jest sportem dla
pozbawionych szyi mięśniaków.
Rozwijająca się moda na korzystanie z siłowni ukształtowała grupę amatorów rekreacyjnego
dźwigania ciężarów. Pozwoliło to na zorganizowanie w Brzesku I Mistrzostw w tej dyscyplinie
sportu.
W zawodach uczestniczyły osoby dorosłe, które siłownię traktują jako znakomitą formę
rekreacji i wypoczynku. Zawody są formą promocji kolejnej dyscypliny sportu w Brzesku.