Pobierz pdf - Osir.staszow.pl

W sobotę rozegrano dwie kolejki Staszowskiej Ligi Halowej. Nastąpiła zmiana lidera.
z kompletem zwycięstw prowadzi Darbud. Na końcu tabeli znajdują się MATMONT Połaniec
i Podmuch Palestyna, które do tej pory nie zdobyły punktów.
Darbud w pierwszym sobotnim meczu bez problemów pokonał Delikatesy "Alfa" Mostki 5:2. Ich
przeciwnikiem na zakończenie trzeciej kolejki była Casablanca. Początek meczu należał do Darbudu.
Już w 33. sekundzie Piotr Kamiński dał Darbudowi prowadzenie. W kolejnych minutach to zwodnicy
tej drużyny stwarzali większe zagrożenie. Jednak Karol Małas znakomicie bronił i dopiero w 13.
minucie kolejego gola dla Darbudu strzelił Maciej Witek. Dabudowi grało się znacznie łatwiej od 9.
minuty, kiedy to Artur Merchut został ukarany czerwoną kartką. Mimo tego osłabienia Casablanca
zdołała strzelić bramkę kontaktową tuż przed końcem pierwszej połowy. Jej autorem był Dominik
Świątek. Druga połowa należała już tylko do Darbudu. Zmęczeni gracze Casablanki, grający bez
zmian nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się przeciwnikowi. Bramki zdobyli Kamiński, Witek
oraz Paweł Meszek i mecz zakończył się zwycięstwem Darbudu 5:1.
Mimo niezłej gry nadal bez punktu jest drużyna MATMONT Połaniec. Skład, jak to się potocznie
określa "na papierze" jest wyrównany, jednak po raz kolejny okazuje się, że to jednak za mało żeby
odnosić sukcesy. Ich pierwszym sobotnim przeciwnikiem była ekipa Old-Boys. Już po czterech
minutach Old-Boye prowadzili 1:0. Błyskawiczną kontrę, po podaniu Sławomira Lesiaka wykończył
Damian Belusiak. Piłkarze Matmontu próbowali odrobić straty, ale nie potrafili pokonać Pawła Króla.
W 13. minucie było już 2:0 dla Old-Boys. Przez resztę meczu na boisku działo się niewiele. Dopiero
w 27. minucie Łukasz Kołek zdobył dla Matmontu bramkę kontaktową. Do końca meczu żadna
z drużyn nie zdobyła więcej bramek i mecz zakończył się zwycięstwem Old-Boys 2:1.
W meczu trzeciej kolejki, przeciwnikiem Matmontu był Inox-Spaw. Już w trzeciej minucie Inox mógł
objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Konrad Cebula. Przez resztę czasu żadnej
z ekip nie udało się strzelić gola. Pierwsza bramka w meczu padła dopiero pod koniec pierwszej
połowy. Inox objął prowadzenie po trafieniu Wojciecha Popiołkiewicza. W drugiej połowie lepiej
radzili sobie gracze Inoxu, co potwierdzili w 22. minucie gdy wynik podwyższył Wojciech Pentek.
Dopiero w 27. minucie Kołek zdołał strzelić bramkę kontaktową. Jednak, to Inox mógł podwyższyć
wynik. W 29. minucie błyskawiczną kontrę przeprowadził Cebula, zagrał do Popiołkiewicza, ale ten
nie zdążył wbić piłki do pustej bramki. Była to ostatnia akcja meczu, który zakończył się
zwycięstwem Inox-Spaw Niziny 2:1.
Wyniki 2 kolejki:
Podmuch Palestyna - Chłodnicki Kowalstwo 2:5; Old-Boys Staszów - MATMONT Połaniec 2:1; InoxSpaw Niziny - Casablanca 2:4; Darbud - Delikatesy "Alfa" Mostki 5:2.
Wyniki 3 kolejki:
Chłodnicki - Old-Boys 4:2; MATMONT - Inox-Spaw 1:2; Delikatesy "Alfa" - Podmuch 8:2; Casablanca Darbud 1:5.