Koszykówka – Komunikat

REGULAMIN POWIATOWYCH GIMNAZJALNYCH ZAWODÓW W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT 2016 ORGANIZATOR 1. Organizatorem Powiatowych Gimnazjalnych Zawodów w Koszykówce chłopców i dziewcząt (zwanych dalej Zawodami) jest SKF Jura Basket Zabierzów. 2. Bezpośredni nadzór nad Zawodami sprawować będzie Katarzyna Homoncik. Kontakt: Telefon: 512 778 690 E­mail: [email protected] UCZESTNICY 1. Turniej organizowany jest dla uczniów szkół gimnazjalnych zgłoszonych do Zawodów na stronie szkolnego związku sportowego. 2. Ostateczny termin zgłoszeń poszczególnych drużyn: dziewcząt do ​
2016 ​
do godziny 14:00 3. Każdą szkołę może reprezentować tylko jedna drużyna. 4. Każda drużyna musi składać się z co najmniej 7 ale nie więcej niż 12 zawodników. 5. Weryfikacja zgłoszonych szkół odbędzie się o godzinie 8:15, przed rozpoczęciem Zawodów. Szkoły nie zgłoszone do zawodów w terminie nie zostaną dopuszczeni do rozgrywek. HARMONOGRAM I WYMOGI 1. DATA ROZEGRANIA ZAWODÓW: Dziewczęta ​
rozegrają zawody ​
07.04.2016 (czwartek)​
od godziny ​
8:00 Chłopcy ​
12.04.2016 (wtorek) ​
8:00 2. MIEJSCE: Turniej chłopców oraz dziewcząt zostanie rozegrany na hali Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego w Zabierzowie przy ul. Kolejowej 15a. Wskazówki dojazdu online: ​
http://goo.gl/Jj7j0C 3. RAMOWY PLAN ZAWODÓW: 8:00 – przybycie drużyn 8:15 – weryfikacja szkół i losowanie kolejności meczy 8:30 – rozpoczęcie Zawodów Po ostatnim meczu nastąpi oficjalne zakończenie oraz wręczenie pamiątkowych pucharów i dyplomów. SCHEMAT I SYSTEM ZAWODÓW 1. Jeśli na Zawody przybędzie sześć lub więcej drużyn zawody zostaną rozegrane w dwóch grupach eliminacyjnych, z których zwycięzcy będą grali o pierwsze miejsce w Turnieju, a drugie miejsca z poszczególnych grup zagrają o miejsce trzecie. O kolejności rozegrania meczy i podziale na grupy zdecyduje losowanie przed rozpoczęciem Zawodów. 2. Jeśli na zawody przybędzie pięć lub mniej zespołów z danej kategorii turniej rozegrany zostanie systemem „każdy z każdym”. Kolejność rozegrania spotkań zostanie ustalona przed rozpoczęciem Zawodów. 3. Z
​wycięzcy obu Turniejów oprócz pamiątkowych pucharów i dyplomów otrzymują awans do kolejnego etapu rozgrywek szkolnych. Zawody rejonowe dziewcząt odbędą się: 22.04.2016 godz. 9.30 Bochnia – Hala ul. Poniatowskiego 32. Zawody rejonowe chłopców odbędą się 27.04.2016 godz. 9.30 Wieliczka SOLNE MIASTO ul. T. Kościuszki 15. PRZEPISY I CZAS GRY 1. W trakcie trwania turnieju obowiązywać będą oficjalne przepisy gry w koszykówkę FIBA. 2. Każdy mecz poprowadzony będzie przez dwóch sędziów boiskowych oraz ​
jednego sędziego stolikowego odpowiedzialnego za zapis protokołu zawodów. 3. Mecz składać się będzie z 4 kwart ­ 5 minut każda. Ewentualne dogrywki ­ 3 minuty. 4. Czas zatrzymywany będzie tylko i wyłącznie w ostatniej minucie 4 kwarty lub dogrywki. 5. Każdemu trenerowi przysługuje jeden czas podczas kwarty. Niewykorzystany czas nie przechodzi na następną kwartę. 6. Pomiar czasu 24s i 14s należeć będzie do sędziów boiskowych. 7. Zawodnik zdyskwalifikowany przez sędziów w którymkolwiek ze swoich meczy, nie może rozegrać żadnego z kolejnych. POSTANOWIENIA KOŃCOWE Wszelkie zastrzeżenia i protesty będą rozpatrywane przez sędziów zawodów oraz organizatora. Od ich decyzji nie przewiduje się odwołań.