XI edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa LKS Błyskawica

XI edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa LKS Błyskawica Pakosław
Autor: Robert Pędziwiatr
skawica_Pakoslaw/k/
XI edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa LKS
Błyskawica Pakosław
W niedziele 14 sierpnia 2011r. na boisku w Pakosławiu odbyła się już XI edycja Turnieju Piłki Nożnej o
Puchar Prezesa LKS Błyskawica Pakosław. W turnieju miały rywalizować cztery drużyny, ale niestety
mimo wcześniejszych zapowiedzi do rozgrywek nie przystąpił zespół Dębu Bolewice. Pierwsze spotkanie
zawodów to rywalizacja pomiędzy Gromem Zębowo a KS Gaj Wielki. Już od pierwszych minut obie
drużyny wypracowały sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Pod koniec pierwszej połowy
po składnej akcji całej drużyny bramkę dla Gromu Zębowo zdobył Radosław Jenek. W drugiej połowie
zarysowała się już znaczna przewaga zawodników Gromu, którą potwierdzili zdobyciem kolejnej bramki.
Na listę strzelców, ustalając wynik spotkania na 2:0, wpisał się Rafał Pawlik. Po krótkiej przerwie do
rywalizacji powróciła ponownie drużyna Gromu Zębowo, która spotkała się z gospodarzami zawodów
Błyskawicą Pakosław. Licznie zgromadzona publiczność obejrzała bardzo emocjonujący pojedynek z
nieoczekiwaną zmianą akcji. Pierwsza połowa to bardzo wyrównana gra z obu stron oraz przepiękna
bramka zdobyta strzałem sponad 30m przez Damiana Hałę z Błyskawicy Pakosław. Druga połowa
rozpoczęła się od przestrzelonego rzutu karnego przez zawodnika Błyskawicy i szybkiej kontry Gromu
zakończonej bramką Łukasza Mizgajskiego. Kolejne minuty spotkania to zacięte ataki zawodników z
Pakosławia, których strzały albo mijały światło bramki albo doskonale były bronione przez Mateusza
Kliksa z Gromu Zębowo. Goście nastawili się przede wszystkim na kontratak, co okazało się skuteczną
bronią. W końcówce spotkania Rafał Pawlik zdobył drugą bramkę w turnieju a tym samym ustalił wynik
spotkania na 2:1 dla Gromu Zębowo. Ostatnie spotkanie pomiędzy Błyskawicą Pakosław a KS Gaj
Wielki miało zadecydować o drugim i trzecim miejscu w turnieju. Tym razem bramki padały w drugiej
połowie meczu. Najpierw pięknym strzałem popisał się Tomasz Kupka z Błyskawicy Pakosław, który z
dużej odległości zmieścił piłkę pomiędzy słupkiem bramki a bezradnie interweniującym bramkarzem
gości. Ambitna postawa graczy z Gaju została nagrodzona wyrównującą bramką zdobytą przez Marcina
Majewskiego. Końcówka spotkania należała do gospodarzy, którzy wykorzystali jedną z wielu sytuacji a
bramkę na wagę zwycięstwa i drugiego miejsca w zawodach zdobył Krystian Komin. Ostatecznie XI
turniej wygrała drużyna Gromu Zębowo przed Błyskawicą Pakosław, KS Gaj Wielki i sklasyfikowaną na
ostatniej pozycji z trzema walkowerami ekipą Dębu Bolewice.