Artykuł pochodzi ze strony: Miastecki Portal Internetowy

Artykuł pochodzi ze strony:
Miastecki Portal Internetowy
Igrzyska szkół podstawowych
W Lubichowie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych. Zawodnicy
Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko wywalczyli 6 medali. W zawodach wystartowało 92
zawodników i zawodniczek z 14 szkół podstawowych województwa pomorskiego oraz ekipa z
Kaliningradu (Rosja). Duży sukces odnotowali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miastku
zajmując drugie miejsce w klasyfikacji szkół województwa pomorskiego. Pierwsze miejsce zajął
Kacper Karaśkiewicz w kategorii wagowej do 29 kg . W walce finałowej pokonał swojego kolegę
klubowego Piotra Ziembickiego przez położenie na łopatki. Obydwaj zawodnicy reprezentują SP nr 1
w Miastku. Również w tej samej kategorii wagowej (do 29 kg) trzeci był Wiktor Wojciechowski
reprezentujący SP w Sępólnie Wielkim (gmina Biały Bór). Drugi złoty medal wywalczyła Weronika
Majewska w kategorii wagowej do 48 kg reprezentująca SP nr 2 w Miastku. W finale pokonała
zawodniczkę z Kartuz Julię Kuźmitowit przez położeni e na łopatki. Reprezentujący SP nr 2 w
Miastku Jakub Dobrowolski był trzeci w kategorii wagowej do 53 kg. Jedyny medal w mini zapasach –
srebrny - walczył Hubert Wojciechowski w wadze do 28 kg. Czwarte miejsce zajął Jacek Wysocki (23
kg) w mini zapasach, a jego kolega klubowy Michał Jankowski był piąty. W najbliższy weekend w
Zgierzu kolo Łodzi odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym.
Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentować będzie Grzegorz Wanke. W roku ubiegłym
Grzegorz w kategorii wagowej do 66 kg wywalczył brązowy medal. Niektórzy kibice wyjeżdżają do
Zgierza aby na żywo obejrzeć walki zapaśnicze. Natomiast Ci, którzy zostaną na miejscu będą mieli