Artykuł pochodzi ze strony: Miastecki Portal Internetowy

Artykuł pochodzi ze strony:
Miastecki Portal Internetowy
Zapasy
W Kartuzach walczyli młodzi zapaśnicy z Miastka. Były to zawody z cyklu Bałtycka Liga Młodzików i
mini zapasy o Puchar Burmistrza Kartuz. Startowało 134 zawodników z 8 klubów w tym silna ekipa z
Kaliningradu. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 4 zawodników. Złoty medal w
młodzikach (do lat 14) zdobył Kacper Karaśkiewicz (aktualny mistrz Polski młodzików) w kategorii
wagowej do 35 kg. Kacper dwa pojedynki wygrał przez położenie swoich przeciwników na łopatki a
w finale pokonał Leona Dera (Cartusia Kartuzy) przez przewagę techniczną 9:0. Brązowy medal
wywalczył Jakub Dobrowolski w wadze do 66 kg. W Mini zapasach (do lat 11) wywalczył Leon Rudnik
w wadze do 24 kg. Razem stoczył trzy zwycięskie pojedynki. Walkę finałową wygrał z Pawłem
Leikiem (Cartusia Kartuzy) przez przewagę techniczną (9:1). Aleks Ruszczyk wywalczył srebrny
medal w kategorii wagowej do 58 kg. W finale przegrał z Janem Serbą (Granica Gdańsk) przez
położenie na łopatki. K. Wanke: Wszyscy startujący w zawodach młodzi zapaśnicy z Miastka walczyli
bardzo ambitnie. Szkoda tylko Alexa Ruszczyka, który w finale wygrywał na punkty (3:2) na 20
sekund przed zakończeniem walki i dał się położyć na łopatki. Tym Turniejem dzieci i młodzicy
rozpoczęli kolejny nowy rok zmagań na matach zapaśniczych. Kolejny turniej odbędzie się 18 marca