Tatry Tour – w dniu 27 lipca odbyły się jedne z najpiękniejszych ale i

TATRY TOUR – 195 km długości oraz 2750 m przewyższenia
Tatry Tour – w dniu 27 lipca odbyły się jedne z najpiękniejszych ale i najtrudniejszych
zawodów w kolarstwie szosowym. Do przejechania było 195 km oraz 2750 m
przewyższenia. Trasa zawodów była poprowadzona wokół naszych pięknych Tatr, można je
było podziwiać z każdej strony  , start i meta zlokalizowane były na Słowacji w Starym
Smokowcu przy Grand Hotelu (piękny hotel z bogatą historią oddany do użytku w 1904 roku)
,a trasa zawodów przechodziła przez znane miejscowości turystyczne w Polsce i Słowacji
takie jak : Śtr. Pleso , Lipt. Mikulaś , Zuberec, Oravice, Sucha Hora , Ciche, Ząb, Poronin,
Białka Tatrzańska, Łysa Polana, Tatr. Lomnica, do zaliczenia było kilka mocnych podjazdów,
między innymi słynny z Tour de Pologne Ząb oraz Białka Tatrzańska. Sklasyfikowanych
zostało 234 zawodników, zwycięzcą został Węgier któremu przejechanie całej trasy zajęło
05h 12 min !!!. Na starcie pojawił się również dzielny team z naszego klubu w którego
składzie był Zbyszek Orłowski, Bartek Golec, Marek Kilarski, Bartek Chmielewski.
Start został potraktowany (przynajmniej w moim przypadku) jako odpoczynek od biegania 
i próba zmierzenia się z tą piękną, ale niezmiernie trudną trasą. Jak można było się
spodziewać Zbyszek jako wytrawny kolarz pokazał nam miejsce w szeregu przyjeżdżając na
metę 25 min przed nami (ale ma lepszy rower ). Wszyscy zawody ukończyli i przeżyli a
było momentami „ciekawie” (maksymalna odnotowana prędkość na zjeździe 78 km/h).