Gran Premio Bruno Beghelli

Gran Premio Bruno Beghelli: 25.miejsce
Bartka Matysiaka
Valerio Conti z ekipy Lampre-Merida wygrał tegoroczną edycję wyścigu Gran Premio Bruno Beghelli.
Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem ekipy CCC Polsat Polkowice został Bartłomiej Matysiak,
który finiszował na 25.miejscu.
Ostatnim z trzech włoskich klasyków, w którym wystartowała ekipa CCC Polsat Polkowice był wyścig
Gran Prmio Bruno Beghelli. To „najmłodszy” klasyk organizowany w regionie Emilia-Romagna od
roku 1996. Od 2005 roku został wpisany do kalendarza Europa Tour z kat. UCI 1.1. W tym sezonie
rozgrywany był po raz 19-ty.
Tradycyjnie wyścig został rozegrany wokół Monteveglio a kolarze mieli do pokonania trasę o łącznej
długości 186 kilometrów. W końcowej fazie wyścigu kolarze rywalizowali na rundach, na których
znajdował się sztywny podjazd pod Zappolino, pokonywany dziesięciokrotnie.
A tak przebieg wyścigu relacjonuje Bartłomiej Matysiak, który w wyścigu zajął 25.miejsce.
Wyścig rozgrywany praktycznie na rundach. Było ich dziesięć a na nich dość krótki ale bardzo
sztywny podjazd, który praktycznie miał wpływ na losy całego wyścigu. Zanim wjechaliśmy na
rundy był jeszcze 60-kilometrowy dojazd ale prowadził po stosunkowo płaskim terenie.
Jak zwykle w takich wyścigach peleton „puścił” odjazd w którym pojechała trójka kolarzy.
Odjechali prawie na 8.minut ale peleton bez przerwy kontrolował przebieg ucieczki. Na trzy rundy
do końca odjazd został zlikwidowany. Wtedy rozpoczęły się kolejne ataki w które aktywnie się
angażowaliśmy. Cała ekipa wykonała dobrą robotę, bo niejednokrotnie musieliśmy „kasować”
skoki, których przed finiszem było coraz więcej. Trwało to aż do ostatnich finiszowych metrów.
Przed finiszem było duże zamieszanie i zrobiło się bardzo ciasno i niebezpiecznie. Próbowałem
ustawić się w jak najlepszym miejscu ale nie robiłem tego na siłę. Niestety nie udało się
zafiniszować jak należy.
To był mój ostatni wyścig w tym sezonie i chciałem pojechać go jak najlepiej. Byłem mocno
skoncentrowany i zgodnie z założeniami w byłem czubie finiszującej grupy. Niestety nie wyszło ….
trudno – zakończył Bartek Matysiak.
Na ostatnich finiszowych metrach najszybszym okazał się Valerio Conti (Lampre-Merida) i to on
został zwycięzcą 19.edycji Gran Premio Bruno Beghelli. Pokonał Kristijana Korena (Cannondale) i