Tour Méditerranéen: Degenkolb po raz trzeci, Matysiak 13

Tour Méditerranéen: Degenkolb po raz
trzeci, Matysiak 13
Po raz trzeci, John Degenkolb (Giant Shimano) wygrał 3. etap wyścigu Tour Méditerranéen. Na
wysokim 13. miejscu finiszował Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).
Podczas trzeciego dnia francuskiej etapówki Tour Méditerranéen (kat. 2.1) kolarze mieli do
rozegrania dwa etapy. W godzinach przedpołudniowych rywalizowali się na 63- kilometrowej trasie z
Lambesc do Saint Rémy de Provence.
Profil trasy 3.etapu.
Poranny etap, choć krótki bo tylko 63 kilometry był bardzo szybki i nerwowy – opowiada Bartek
Matysiak. Od samego startu w peletonie było bardzo niespokojnie, pewnie za sprawa wiatru który
dzisiaj dość mocno powiewał… Na trasie były dwa podjazdy. Ten drugi, na ok 10 kilometrów do
mety, miał około 2 kilometrów i był dość sztywny. To wystarczyło by skutecznie poszarpał peleton.
Na zjeździe grupki się jednak połączyły i do mety zmierzał cały peleton.
Przed samą metą, Jarek Marycz „przeciągnął” mnie do czuba grupy i zacząłem szukać jak najlepszej
pozycji do finiszu. Jednak zostałem trochę „zaciśnięty” przez kolarzy ekipy Giant-Shimano którzy
rozprowadzaki swojego sprintera, Johna Degenkolba i nie mogłem lepiej zafiniszować…
Jutro bardzo trudny etap z metą na Mo nt Faron, a więc czeka nas ciężka praca gdyż wszyscy
będziemy pomagać naszemu liderowi Davide, który będzie walczył o zwycięstwo… – zakończył
Bartek Matysiak.
W sprinterskim pojedynku na mecie w Saint Rémy de Provence, John Degenkolb pokonał Thora
Hushovda (BMC Racing) i Sonny’ego Colbrelliego (Bardiani CSF). Na 13. miejscu finiszował
Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).
Liderem wyścigu pozostaje nadal John Degenkolb. W klasyfikacji generalnej Davide Rebellin
znajduje się na 31.miejscu z tym samym czasem co lider wyścigu.