Vuelta a Alentejo: aktywna jazda kolarzy CCC.

Piątek, 23 Marzec 2012, 20:30:00
Zwycięzcą 2. etapu wyścigu Vuelta a Alentejo (2.2 UCI ) został Rosjanin Alexey Kunshin z ekipy Lokosphinx. Na 13.
miejscu finiszował zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice, Bartłomiej Matysiak.
Podczas 2. etapu wyścigu kolarze pokonywali trasę długości 191,3 kilometra, która prowadziła z Portel do Santiago do
Cocem. Ten najdłuższy z etapów tegorocznej edycji wyścigu nie należał również do trudnych. W większości trasa etapu
przebiegała po płaskim z jednym podjazdem na 153 kilometrze trasy, gdzie usytuowano górska premię kat.3. Meta w
Santiago do Cocem znajdowała się na niewielkim podjeździe.
Przebieg 2. etapu wyścigu był bardzo dynamiczny. Tak jak pierwszego dnia w peletonie dochodziło do licznych ataków
do których bardzo aktywnie włączali się kolarze ekipy CCC Polsat .Polkowice. W jednym z odjazdów znalazł się m.in.
Marek Rutkiewicz, który wywalczył 2. miejsce na lotnej premii na 79 kilometrze trasy. Na kolejnej lotnej premii (143,4
km) 3. miejsce zajął Grzegorz Stępniak, a Adrian Honkisz wywalczył 4. miejsce na jedynej podczas tego etapu górskiej
premii.
O zwycięstwie na 2. etapie zadecydował finisz z dużej, 44 osobowej grupy, która oderwała się od peletonu tuż przed
końcem etapu, uzyskując nieznaczną przewagę nad zasadniczym peletonem. Z grupy tej zaatakował Rosjanin Alexey
Kunshin który samotnie minął linię mety, uzyskując 10 sek. przewagę. Jako drugi linie mety minął Marco Cunha z ekipy
Liberty Seguros/Feira. Tuz za nim finiszował Antonio Carvalho (Mortágua).
Najlepszy rezultat z ekipy CCC Polsat Polkowice uzyskał Bartek Matysiak, który zajął 13. miejsce, tracąc do zwycięzcy
10 sek.
Liderem wyścigu po 2. etapie jest Alexey Kunshin ( Lokosphinx).
Bartek Matysiak zajmuje w klasyfikacji generalnej 12. miejsce tracąc do lidera 11 sekund.