Artykuł pochodzi ze strony: Miastecki Portal Internetowy Srebrny

Artykuł pochodzi ze strony:
Miastecki Portal Internetowy
Srebrny medal Grzegorza Wanke w Pucharze Polski
W minioną sobotę w Raciborzu odbył się I Puchar Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym.
Startowali najlepsi klasycy z całej Polski. W zawodach wzięło udział 83 zawodników z 19 klubów, w
tym ekipa z Ukrainy i Armenii. ZKS Miastko reprezentował 18-letni Hubert Rudnik. Aktualnie uczy
się w SMS w Radomiu. Grzegorz Wanke, nasz były etatowy medalista Mistrzostw Polski, tym razem
walczył w barwach Unii Racibórz w kategorii wagowej do 66 kg. Stoczył on cztery pojedynki.
Pierwszą walkę wygrał z Grzegorzem Piotrowskim (Olimp Kostrzyn) przez przewagę techniczną 9:0.
Drugą walkę stoczył z Mateuszem Kasprzakiem (Pogoń Ruda Śląska). Wygrał z nim zdecydowanie na
punkty 14:5. W trzeciej walce o wejście do finału walczył rewelacyjnie pokonując Michała Koślę
byłego medalistę ME Juniorów przez przewagę techniczną 12:2. Czwarta walka - finałowa była
najtrudniejsza. Pomimo ogromnego dopingu raciborskiej publiczności przegrał z zawodnikiem
Armenii Gevorgiem Sahakyanem minimalnie na punkty 3:4. Hubert Rudnik zajął piąte miejsce w
wadze do 80 kg. Należy nadmienić, że Hubert jest aktualnym brązowym medalistą MP Kadetów do
lat 17. Trener Kazimierz Wanke występ swoich zawodników w Pucharze Polski Seniorów w
Raciborzu uważa za bardzo udany. Grzegorz był najlepszym Polakiem w swojej kategorii wagowej.
Mógł wygrać z Ormianinem (wojskowy mistrz świata z 2014 r) w finale. Aktualny Mistrz Polski
Seniorów Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunlski) był trzeci. Dzięki ciągle rosnącej formie
zawodnika z Miastka, trener kadry Polski seniorów Andrzej Maksymiuk zdecydował, że w ME
Seniorów Polskę będzie reprezentował G. Wanke (8-13.03.2016 Ryga – Łotwa). W przypadku
dobrego występu w ME na Łotwie Grzegorz dostanie swoją szanse w połowie kwietnia na udział w
kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016. Na pochwałę zasługuje też Hubert Rudnik, który
jako 18 latek nie bał się walczyć ze starszymi i bardziej utytułowanymi zawodnikami.
data publikacji: 2016-02-15 11:32:48