Pogoñ Lêbork - Potok Pszczó³ki 1:1 (1:1)
bramki: 1:0 Daniel Patrza³ek (32), 1:1 Kacper Markowski (45)
Pogoñ: Imianowski – Basiñski, Sobczyñski, Szutenberg, Ko³ucki (23 Haraszczuk (90+1 Witkowski) – Stankiewicz,
Potok: Krawcewicz - Pawlak, Weber, Uciniak, Czorniej - Kurs, £uczak, Binkowski, Czerwiñski, Koz³owski (70
Barczewski) – Patrza³ek
¿Ã³³te kartki: Haraszczuk, Beyl, Szutenberg – Pawlak
Sêdziowali: Adam Czy¿ oraz Micha³ ¯urawski, Adam Grabowski
Obserwator: Jan Tadaszak
Czwarty mecz Pogoni na wiosnê i trzeci z rzêdu remis 1:1. Wynik pomiêdzy beniaminkami zosta³ ustalony ju¿ do
przerwy. Na gola dla go¶ci wyborowego strzelca Potoku Daniela Patrza³ka w 32 minucie odpowiedzia³ tu¿ przed
przerw± Kacper Markowski i jak na razie tylko on wiosn± trafia³ z lêborczan do bramki rywali.
Pojedynek Pogoni, dru¿yny z dolnych rejonów tabeli z pi±tym Potokiem, nie rzuci³ swoim poziomem na kolana. Obie
dru¿yny przyst±pi³y do gry w os³abionych sk³adach. Go¶cie, oprócz awizowanych wcze¶niej absencji napastnika
Daniela Niedzielskiego, obroñców Rafa³a Bronki i Damiana Kleinschmidta oraz pomocnika Piotra Wójcika, musieli
sobie radziæ bez Adriana Piankowskiego, pogromcy Pogoni z pierwszego meczu tych ekip, kiedy dwa razy pokona³
Bartosza Kortasa. Piankowski to podstawowy zawodnik „pszczelarzy―, który do meczu z Pogoni± wyst±pi³ we wszystkich
grach w tym sezonie.
K³opoty kadrowe nie oszczêdzi³y te¿ Pogoni. Wprawdzie po dwóch meczach pauzy, spowodowanej urazem w meczu
z Pomorzem, miêdzy s³upki wróci³ Mateusz Imianowski, by³y mieszkaniec gminy Pszczó³ki i uczeñ jednej z
tamtejszych szkó³, ale gor±czka nie pozwoli³a wyst±piæ filarowi obrony Oskarowi Jasiñskiemu, a nie w pe³ni zdrowia
byli wpisani do protoko³u meczowego Grzegorz Grucha³a i Kamil Ulanowski, którzy ostatecznie nie pojawili siê na
murawie. Ju¿ w doliczonym czasie gry wszed³ zmagaj±cy siê z urazem kolana Krzysztof Witkowski. Z kolei ju¿ w 23
minucie boisko musia³ opu¶ciæ lewy obroñca Andrzej Ko³ucki, zast±piony przez debiutuj±cego wiosn± Bartosza
Haraszczuka.
Utworzono 7 March, 2017, 14:54
Go¶cie zaczêli od mocnego uderzenia i ju¿ po kilkudziesiêciu sekundach powa¿nie zagrozili bramce Pogoni. Akcja
praw± stron±, do¶rodkowanie na przedpole bramki i w pojedynku powietrznym Imianowski wygra³ starcie z Mateuszem
Koz³owskim. W 9 minucie go¶cie nawet zdobyli gola, ale sêdzia nie uzna³ go, bo faulowany by³ bramkarz Pogoni.
W 14 minucie wreszcie sk³adna akcja Pogoni przynios³a szanse na gola. Akcja przegrana z lewej do prawej strony, od
Beyla, przez Godlewskiego, który zagra³ do Stankiewicza. Pó³górne dogranie prawego pomocnika Pogoni na
pierwszy s³upek do Markowskiego, który z obroñc± na plecach obróci³ siê w stronê bramki, ale z kilku metrów
pos³a³ pi³kê nad poprzeczk±.
Lepiej zachowa³ siê napastnik go¶ci w 32 minucie. Po aucie jeszcze na po³owie Pogoni dla go¶ci, nie przeciête
podanie za plecy obroñców trafi³o w polu karnym do Daniela Patrza³ka, który ogra³ obroñcê i poda³ do Kamila
Kursa. Podanie zwrotne do Patrza³ka, który nie blokowany przymierzy³ tak, ¿e pi³ka po rêkawicach Imianowskiego
wpad³a do siatki. To jego 13 gol w tym sezonie.
Chwilê pó¼niej za faul 9 ¿Ã³³t± kartkê w sezonie zosta³ ukarany £ukasz Beyl. Kartkê zobaczy³ te¿ Jakub Pawlak
ze strony przyjezdnych.
Jedna z niewielu ofensywnych akcji Pogoni, zakoñczonych celnym strza³em, przynios³a efekt w ostatniej minucie przed
przerw±. Na wysoko ustawion± defensywê Potoku znalaz³ sposób £ukasz Godlewski, który z w³asnej po³owy
dok³adnym podaniem obs³u¿y³ Markowskiego, a ten nie da³ siê ju¿ dogoniæ obroñcy i po kilkudziesiêciometrowym
rajdzie wbieg³ w pole karne i spokojnie pos³a³ pi³kê do bramki obok bramkarza.
Po przerwie przez kilkana¶cie minut stron± przewa¿aj±c± by³a Pogoñ, a go¶cie zostali zepchniêci do obrony. Efektem
tego by³o odzyskanie pi³ki jeszcze na po³owie Potoku w 55 minucie, po którym Markowski znalaz³ siê sam przed
bramkarzem go¶ci. Niestety zabrak³o mu sposobu na pokonanie Dawida Krawcewicza, wybra³ rozwi±zanie si³owe i
bramkarz obroni³ uderzenie z kilku metrów.
W 62 minucie Imianowski, mimo obecno¶ci obroñców, podj±³ ryzykown±, ale udan± decyzjê o interwencji za polem
karnym. Wybi³ pi³kê g³ow± i za¿egna³ niebezpieczeñstwo. Minutê pó¼niej po prostopad³ym podaniu Beyla w
niez³ej sytuacji znalaz³ siê Haraszczuk, ale postanowi³ min±æ bramkarza do ¶rodka, a nie do boku i ten wybra³ mu
pi³kê spod nóg.
Go¶cie otrz±snêli siê z przewagi Pogoni i sami zaczêli atakowaæ. W 68 minucie refleks Imianowskiego na linii
bramkowej sprawdzi³ uderzeniem z pola karnego Marcin £uczak. Minutê pó¼niej Imianowski móg³by siê tylko
przygl±daæ, gdyby pi³ka po strzale po ziemi Mateusza Koz³owskiego wpad³a do bramki, a nie minê³a o centymetry
s³upek.
Jednak o 3 punktach dla go¶ci mog³y przes±dziæ wydarzenia z 82 minuty. Najpierw do¶rodkowanie z wolnego i pi³ka po
uderzeniu g³ow± £uczaka odbija siê od poprzeczki i wraca w pole karne. Dobitka Karola Czornieja i ponownie
poprzeczka ratuje Pogoñ.
Mecz zakoñczy³y dwa kolejne rzuty ro¿ne dla Pogoni, egzekwowane przez kapitana Artura Mañkê. Po drugim ³adnie
do strza³u z³o¿y³ siê Witkowski, ale pi³ka poszybowa³a nad poprzeczk±.
Trzy punkty w 4 wiosennych spotkaniach z dru¿ynami z górnej czê¶ci tabeli mo¿na ró¿nie oceniaæ. Teraz Pogoñ ma
przed sob± dwa trudne wyjazdy do Malborka i Chojnic i tam musi szukaæ wygranej.