Tour of Hainan:zwycięża Hummel, Matysiak 22.

Wtorek, 25 Październik 2011, 20:00:00
Kenny Van Hummel z ekipy Skil-Shimano wygrał szósty etap Tour of Hainan z metą w Danzhou. Liderem klasyfikacji
generalnej pozostał Francuz, Justin Jules (La Pomme Marseille). Holender pokonał w finałowym sprincie Malezyjczyka
Hariffa Salleha (Terengganu Cycling Team) oraz Szwajcara Petera Erdina (Atlas Personal).
- Wyścig jest coraz cięższy - powiedział we wtorek po mecie Mateusz Taciak. - Ten etap był już bardzo trudny, a
jutrzejszy zapowiada się jeszcze gorzej. Widać, że Astana wzięła się do roboty i zamierza wygrać ten wyścig.
Najwyżej z Polaków finiszował Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice), który został sklasyfikowany na 22.
miejscu. W "generalce", na miejscach na podium nie zaszły zmiany. Prowadzi wciąż Jules, przed Valentinem Iglinskim z
Astany i Alexandrem Schmittem (Team Eddy Merckx).
Najwyżej z Polaków sklasyfikowany jest wciąż Dariusz Batek - 23. miejsce, 16 sekund straty do lidera. 26. miejsce
zajmuje Zieliński (16 sek straty), któremu we wtorek sędziowie odjęli 20 sekund straty z poprzedniego etapu, ponieważ
nie zauważyli sygnalizacji defektu przez zawodnika grupy Piotra Wadeckiego w strefie ochronnej 3 km do mety. We
wtorek zostało to skorygowane i Zieliński znów ma 16 sek, straty do prowadzącego Francuza. 33. pozycję w "generalce"
zajmuje Taciak - 21 s. straty, 45. jest Matysiak - 3.28, 74. Kiendyś - 7.31, 89. Charucki - 30.31 i 97. Janiszewski - 36.22.
Najlepszą drużyną wyścigu po sześciu etapach Tour of Hainan jest GEOX-TMC. Drugie miejsce zajmuje Drapac, a
trzecie Skil-Shimano. Polski CCC Polsat Polkowice zajmuje 7. pozycję.
W środę 7. etap wyścigu dookoła tej tropikalnej wyspy. Peleton przejedzie z Danzhou do Dongfang, portowego miasta
za zachodnim wybrzeżu wyspy Hajnan i pokona 196 km. Na trasie organizatorzy przygotowali trzy lotne finisze (55 km,
88 km, 134 km) oraz trzy górskie premie (33 km - 3. kat, 41 km - 3. kat, 64 km - 2. kat).