Coppa Bernocchi: aktywna jazda Jarosława Marycza

Coppa Bernocchi: aktywna jazda Jarosława
Marycza
Elia Viviani (Cannondale) został zwycięzcą wyścigu klasycznego GP Banca di Legnano – Coppa
Bernocchi. Jarosław Marycz po trudach walki w ucieczce dnia, finiszował na 21.miejscu.
Pierwszym wyścigiem z Tryptyku wyścigów Regionu Lombardia, był klasyk Coppa Bernocchi (kat
UCI 1.1). Jest to jeden z najstarszych wyścigów klasycznych rozgrywanych we Włoszech, bowiem w
tym roku odbyła się jego 96 edycja. Wyścig rozpoczął się i zakończył w Legnano a trasa jego wiodła
malowniczymi drogami regionu Lombardia. Kolarze mieli do pokonania dystans 190 kilometrów po
drogach w większości pagórkowatych z jednym podjazdem w Morazzone, usytuowanym na 16
kilometrowej pętli, którą pokonywali aż siedmiokrotnie.
Na starcie wyścigu stanęło wielu kolarzy z czołówki światowego peletonu a wśród nich ekipa
„pomarańczowych” w składzie: Davide Rebellin, Bartłomiej Matysiak, Jarosław Marycz,
Nikolay Mihaylov, Maciej Paterski, Marek Rutkiewicz, Branislau Samoilau i Mateusz
Taciak.
Rywalizacja kolarzy na trasie wyścigu miała bardzo dynamiczny przebieg. Od samego startu kolarzy
w Legnano rozpoczęły się liczne ataki i próby porozrywania peletonu. Tych ataków było bardzo wiele
ale przez dłuższy czas nikomu nie udało się odjechać.
A tak przebieg etapu relacjonuje Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice), który podczas
dzisiejszego startu, przez większość dystansu brał udział w ucieczce dnia. Początek wyścigu bardzo
szybki – poinformował Jarosław Marycz. Wielu kolarzy próbowało odjechać, ale dopiero na około 50tym kilometrze trasy peleton puścił odjazd. Odskoczyła trójka kolarzy i chwile za nimi ruszyłem by do
nich przeskoczyć. Z prowadzące trójki odpadł Belg którego złapałem po drodze i razem wspólnymi
siłami dołączyliśmy do czołówki. W tej czteroosobowej grupce kontynuowaliśmy jazdę wypracowując
przewagę siegajaca około 6 minut. Dojechalismy aż do ostatniej rundy, gdzie na szczycie podjazdu
mając małe problemy techniczne straciłem kontakt z towarzyszami ucieczki. Kilka kilometrów dalej
zostałem doścignięty przez rozpędzoną, 20-osobowa grupę faworytów (Nibali, Sagan, Viviani, Ponzi,
Pozzato) w towarzystwie których dojechałem do mety – zakończył Jarosław Marycz.
Na 15 kilometrów do mety nie było już ucieczki a ekipy mające w swoich składach sprinterów,
zaczęły pierwsze próby rozprowadzania swoich zawodników do finiszu. Znowu rozpoczęły się
pojedyncze „skoki” , kolarze rozkręcili bardzo wysokie tempo co spowodowało, że peleton mocno się
naciągnał i podzielił na mniejsze grupy.
Ostatecznie najszybszym na finiszu okazał się Elia Viviani (Cannondale) i to on został zwycięzcą
wyścigu Coppa Bernocchi. W sprinterskim pojedynku pokonał Filippo Pozzato (Lampre – Merida) i