Tour de Vendee - kolarze CCC nie sklasyfikowani.

Niedziela, 02 Październik 2011, 22:08:30
Zwycięzcą klasyku Tour de Vendée (kat. 1.HC) został kolarz ekipy Vacansolei – DCM Pro Cycling Team, Marco Marcato.
Kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice startujący w tym wyścigu nie zostali sklasyfikowani.
Na stracie francuskiego klasyku, stanęła ekipa CCC Polsat Polkowice w składzie: Jacek Morajko, Tomasz Marczyński,
Jose Mendes, Mariusz Witecki, Paweł Charucki, Dariusz Batek, Tomasz Smoleń i Kamil Zieliński. Kolarze
mieli do pokonania trasę o łącznej długości 205 kilometrów, która prowadziła z Le Poiré Sur Vie do La Roche Sur Yon.
Walka na trasie całego wyścigu miał nieoczekiwany przebieg. Przez większość trasy w peletonie który jechał bardzo
dynamicznie dochodziło do licznych ataków i prób odjazdów. Ponieważ trasa wyścigu była bardzo trudna, wielu kolarzy
już po przejechaniu połowy dystansu nie wytrzymywało tempa jazdy i wycofywało się z rywalizacji. Na ostatnich
kilometrach trasy z grupy zasadniczej odskoczyła grupka 14 kolarzy, która dość szybko uzyskała znaczną przewagę. W
grupie zasadniczej w której jechała trójka kolarzy CCC: Morajko, Mendes i Marczyński nie było nikogo, komu zależało by
na pogoni za uciekająca grupą. Przewaga uciekinierów ciągle rosła. W końcówce wyścigu z grupy uciekinierów
odskoczyła piątka kolarzy z których najlepiej finiszował Włoch Marcato. Pokonał Pello Bilbao Lopeza De Armentia
(Euskaltel-Euskadi) oraz Francuza Maxime`a Bouet (AG2R La Mondiale).
O trudach wyścigu niech świadczy fakt, że na mecie sklasyfikowano jedynie 14 kolarzy, którzy jechali w ucieczce.
44-osobowa grupa zasadnicza w której jechali Marczyński, Mendes i Morajko nie zmieściła się limicie czasu i nie została
sklasyfikowano. Prawie 60 kolarzy nie ukończyło wyścigu w tym pozostali kolarze CCC Polsat Polkowice.