KPP PIŁA X FINAŁ TURNIEJU WIEDZY PEWENCYJNEJ

Wygenerowano: Środa, 8 marca 2017, 23:28
Strona znajduje się w archiwum.
X FINAŁ TURNIEJU WIEDZY PEWENCYJNEJ ROZSTRZYGNIĘTY!
W dniu 30 maja 2008 r. w Szkole Podstawowej w Ujściu odbył się Finał X
Powiatowego Turnieju Wiedzy Prewencyjnej.
W turnieju wzięły udział reprezentacje poszczególnych gmin szkół podstawowych powiatu
pilskiego, które zwyciężyły we wcześniejszych eliminacjach. Zespoły składały się z 6
zawodników.
Zawodnicy rozwiązywali test, w którym zawarte były pytania z ogólnej wiedzy o Policji, prewencji kryminalnej
oraz wiedzy przeciwpożarowej. Następnie odbyły się konkurencje sprawnościowe: wyścig w workach, strzały do
bramki unihokeja, toczenie piłki głową oraz przeciąganie liny. Na koniec sprawdzono wiedzę i umiejętności dzieci
z zagadnień pierwszej pomocy. Uczestnicy turnieju oraz zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia w akcji
policjantów z Grupy Realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Pile.
Po podliczeniu wszystkich punktów I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej z Mirosławia.. Otrzymali
Puchar Starosty Powiatu Pilskiego Tomasza Bugajskiego.
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Szydłowa. Uczniom puchar wręczył Komendant Powiatowy Policji w Pile
podinsp. Mirosław Wegner. Drużynie, która zajęła III miejsce ze Szkoły Podstawowej z Kosztowa puchar wręczył
Burmistrz Ujścia Henryk Kazana. Nagrody dla tych szkół ufundowało Starostwo Powiatowe w Pile. Wszyscy
uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe.
Ocena: 0/5 (0)