Żywiecka Akademia Piłki Nożnej – LKS Pasjonat Dankowice 7:0 W

Żywiecka Akademia Piłki Nożnej – LKS Pasjonat Dankowice 7:0
W ramach drugiej kolejki rozgrywek ligowych drużyna trampkarzy Pasjonata
Dankowice zmierzyła się ana wyjeździe z ekipą Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej. Na
początku tej relacji trzeba wspomnieć, że z różnych przyczyn w tym meczu nie mogło
wystąpić kilku zawodników naszej drużyny, co nie pozostało bez wpływu na przebieg gry.
Początek spotkania był udany w wykonaniu naszych zawodników. Przed szansą na zdobycie
gola po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego przez Michała Bocheńskiego stanął Dominik
Furczyk, jednak jego strzał obronił bramkarz gospodarzy. W 5 minucie kapitalnym
uderzeniem z dystansu z około 20 metrów popisał się piłkarz zespołu z Żywca. Mimo utraty
bramki zawodnicy Pasjonata nie poddali się i próbowali budować akcje ofensywne, jednak z
wyjątkiem strzału Michała Bocheńskiego z rzutu wolnego obronionego przez golkipera
gospodarzy, nie udawało nam się dochodzić do czystych sytuacji bramkowych. Przewagę w
posiadaniu piłki mieli nasi rywale, co przełożyło się na kilka znakomitych okazji strzeleckich,
ale dzięki świetnej postawie naszego bramkarza Kacpra Lasoty, długo unikaliśmy utraty
kolejnych goli. Rezultat 1:0 utrzymywał się aż do 35 minuty, kiedy to piłka po uderzeniu z
dystansu zawodnika zespołu z Żywca po raz drugi znalazła się w siatce Pasjonata. Niestety, o
ile w pierwszej połowie mecz miał dość wyrównany przebieg, to jego druga część toczyła się
już pod znakiem zdecydowanej przewagi gospodarzy. Bardzo niewielkie możliwości
dokonania zmian, a także upalna pogoda sprawiły, że nasi trampkarze nie byli w stanie
nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikiem. Z minuty na minutę coraz bardziej dawała o
sobie znać różnica w warunkach fizycznych pomiędzy obiema drużynami. W naszym zespole
po wymuszonym opuszczeniu boiska przez Dominika Furczyka, tylko Kuba Gembala
posiadał potencjał fizyczny podobny do przeciwników. Wszystkie te czynniki wpłynęły na to,
że daliśmy się zepchnąć do głębokiej defensywy i straciliśmy w drugiej połowie 5 bramek.
Ostatecznie mecz zakończył się więc porażką trampkarzy Pasjonata 0:7. Mimo przegranej
naszym zawodnikom należą się brawa za walkę i ambicję, dzięki którym starali się nadrabiać