jolanta-mroz-nauka zwodow

Transkrypt

jolanta-mroz-nauka zwodow
KONSPEKT LEKCJI DLA KLASYII
Temat : Nauka zwodów – zwód pojedynczy przodem.
Cele główne:
1. motoryczność- szybkość, koordynacja ruchowa, zwinność, skoczność.
2. umiejętności- doskonalenie rzutów w koszykówce.
3. wiadomości- utrwalenie wiadomości przepisów gry w koszykówkę.
4. akcent wychowawczy- współdziałanie w grupie, samoocena.
Założenia wynikające z warunków lekcji :
miejsce : sala gimnastyczna
przybory : piłki koszykowe
metoda: naśladowcza -ścisła.
prowadzący : mgr Jolanta Mróz
Część
lekcji
Część
wstępna
Tok lekcji
Zorganizowanie grupy
Motywacja do zajęć
Rozgrzewka
Psychomotoryka
Profilaktyka
Zadania szczegółowe
Uwagi organizacyjno porządkowe
Łańcuszki, zegarki
(przypomnieć o ich
zdjęciu przed zajęciami)
1.Zbiórka.
2.Powitanie. sportowe.
3.Sprawdzenie gotowości do zajęć.
1.Podanie tematu zajęć.
2.Pokaz nowych elementów.
3.Zabawa ożywiająca „Berek parami”
Zwracamy uwagę na
Rozgrzewka z ławeczkami gimn.
– slalom między ławeczkami gimn. przodem, dokładne wykonywanie
cweł boczny twarzą do ostatniej ławeczki
ćwiczeń
Podział na zespoły 4- osobowe:
- siad prosty na ławeczce z wytrzymaniem
NN przez współćwiczącego, skłony Tł.
– leżenie tyłem, chwyt RR za ławeczkę,
leżenie przewrotne.
– leżenie tyłem NN przy ławeczce, skłon Tł
w przód, RR splecione za głową.
– podpór tyłem na ławeczce , ugięcie
i wyprost RR.
– podpór przodem, chód w bok.
– w rzędzie przy ławeczce chwyt ławeczki,
podniesienie w górę, przysiad, wyprost,
położenie z drugiej strony.
– dwie osoby trzymają ławeczkę, reszta
grupy wykonuje przejście pod ławeczką,
następnie przeskok przez ławeczkę.
– przejście równoważne po odwróconej
ławeczce, RR w bok.
– waga przodem na odwróconej ławeczce.
– w parach odbicia piłki nad sobą, podanie
do partnera.
– doskonalenie odbić sposobem górnym i
dolnym.
Część
główna
Część
końcowa
Ćwiczenia techniczne
1. Przypomnienie techniki zatrzymania się na jedno i
na dwa tempa.
2. ćw. w parach. Bieg z piłką, zatrzymanie się przed
partnerem na jedno tempo.
3. Bieg z piłką, zatrzymanie się przed partnerem na
dwa tempa.
4. Objaśnienie przez nauczyciela i pokaz techniki
wykonania zwodu pojedynczego przodem- zwód
podaniem na prawą i lewą stronę zakończone
rzutem na kosz dwutaktem.
5. w parach przodem do siebie zatrzymanie na jedno
tempo w momencie chwytu podanej piłki, wypad w
lewo markując podanie do partnera, przejście na
prawą stronę z kozłowaniem.
6. uczniowie ustawiają się w 2 rzędach na środku sali
stojąc : 1 grupa skierowana przodem do jednego,
druga do drugiego kosza.
- podanie piłki do partnera, bieg w przód, zatrzymanie
się na jedno tempo przed stojącym przeciwnikiem z
równoczesnym złapaniem piłki podanej od partnera,
wypad w lewo markując podanie do partnera, przejście
na prawą stronę, kozioł, rzut na kosz z dwutaktu.
- podanie piłki do partnera, bieg w przód, zatrzymanie
się na jedno tempo przed stojącym przeciwnikiem z
równoczesnym złapaniem piłki podanej od partnera,
wypad w prawo markując podanie do partnera,
przejście na lewą stronę, kozioł, rzut na kosz z
dwutaktu lewą ręką.
7. Objaśnienie przez nauczyciela i pokaz techniki
wykonania zwodu pojedynczego przodem- zwód
rzutem na prawą i lewą stronę zakończone rzutem
na kosz dwutaktem.
8. ćwiczenia jak w punkcie 6 ale zwód markowanym
rzutem pojedynczym i podwójnym, przejście w
prawą i lewą stronę, rzut na kosz z dwutaktu.
1. Ćw. korekcyjne na drabinkach.
Uspokojenie organizmu
Czynności organizacyjne 2. Złożenie sprzętu
związane z zakończeniem 3. Zbiórka
lekcji
4. Podsumowanie lekcji, omówienie najczęściej
Nastawienie do
występujących błędów w czasie ćwiczeń.
samodzielnego
5.zachęcenie do oglądania relacji sportowych z różnych
wykonywania ćw. w
imprez.
czasie wolnym.
6. Pożegnanie
Opracowała: Jolanta Mróz