Scenariusz zajęć

Transkrypt

Scenariusz zajęć
SCENARIUSZ LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Prowadzący: Marcin Adamczyk
Data: 11.02.2014 r.
Klasa: IVb
Pomoce: piłki do koszykówki, materace, szarfy, piłki lekarskie, ławeczka gimnastyczna
Temat lekcji: Kształtowanie sprawności ogólnej na torze przeszkód.
CELE LEKCJI
 Umiejętności: uczeń umie pokonać tor przeszkód
 Wiadomości: uczeń zna zasady pokonywania toru przeszkód
 Sprawności: uczeń kształtuje ogólną sprawność fizyczną
TOK
NAZWA I OPIS ĆWICZEŃ
CZAS
CZĘŚĆ WSTĘPNA – 15 minut
Czynności
organizacyjno –
porządkowe
Przygotowanie
do wysiłku
Zbiórka, przywitanie, sprawdzenie obecności
i przygotowania ćwiczących. Przedstawienie celów lekcji
i uzasadnienie ich realizacji. Kontrola stroju, miejsca
ćwiczeń, stanu przyborów i sprzętu.
Trucht, ćwiczenia kształtujące mięśnie ramion, tułowia
i nóg.
5 min
10 min
CZĘŚĆ GŁÓWNA – 25 minut
Tor przeszkód
1. Bieg z wysokim unoszeniem kolan przez rozłożone piłki
lekarskie.
2. Przeskoki zawrotne przez ławeczkę gimnastyczną.
3. Przewrót w przód na materacu.
4. Przejście przez szarfę.
5. Wejście po skośnie zaczepionej na drabinkach ławeczce
gimnastycznej, zejście po drabinkach.
6. Przejście po odwróconej ławeczce gimnastycznej
z kozłowaniem piłki o podłogę.
7. W leżeniu na materacu ręce skrzyżowane na klatce
piersiowej – 10 skłonów.
8. Przeskoki na skakance – 10 x.
9. Rzuty do kosza 1 – kilogramową piłką lekarską
25 min
CZĘŚĆ KOŃCOWA – 5 minut
Zabawa
Podsumowanie
lekcji
Zgadnij kto zmienił miejsce. Ćwiczący ustawieni w siadzie
skrzyżnym na obwodzie koła. Jedna z osób ustawiona tyłem
do koła. W tym czasie kilku ćwiczących zmienia się
miejscami. Zadaniem ćwiczącego, który stoi poza kołem,
jest odgadnięcie, kto zmienił miejsce.
Zbiórka, przypomnienie celów lekcji i ocena ich realizacji.
Ocena aktywności i osiągnięć uczniów. Pożegnanie.
3 min
2 min