Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej "Łuków Cup 2014"

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej "Łuków
Cup 2014"
W Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej "Łuków Cup 2014", który odbył się 3-4 maja br. udział
wzięło dziesięć zespołów. Byli to reprezentacji z Białorusi, Holandii, Niemiec oraz Polski. Pierwszego
dnia turniej rozegrany został na nowym boisku w Łazach. Rozgrywki prowadzone były w dwóch
grupach po pięć drużyn, systemem każdy z każdym. Do fazy finałowej, która odbyła się następnego
dnia na stadionie miejskim w Łukowie przy ul. Warszawskiej, awansowały trzy najlepsze zespoły z
każdej grupy. Dziecięca Akademia Futbolu „DAF” wystawiła cztery zespoły, w tym dwa z rocznika
2004-2005. Młodsze dzieci z DAF-u zajęły ostanie miejsca, ale w ocenie trenerów umiejętnościami
piłkarskimi i grą zespołową nie ustępowały starszym kolegom z boiska. O miejscu tych zespołów w
klasyfikacji turnieju zadecydowały jedynie słabsze warunki fizyczne, co na mokrej murawie boiska
miało duże znaczenie. Dla wszystkich zawodników i ich opiekunów w trakcie turnieju przewidziane
było bezpłatne jedzenie z grilla przygotowane przez Zakłady Mięsne „Łmeat-Łuków” S.A. W
przerwie zawodów funkcjonariusze KPP w Łukowie zaprezentowali pokaz tresury psów policyjnych.
Po turnieju drużyny zaproszone zostały na ognisko, które odbyło się na obiektach klubu "TUR" Turze
Rogi.
Rozgrywki finałowe, które odbyły się na boisku łukowskich Orląt, w dniu 4 maja, zakończyły się
zwycięstwem BUG CITY - drużyny z Brześcia. Drugie miejsce zajęła drużyna DAF II. W skład DAF II
weszły dzieci z Łukowa, Zalesia i Okrzei. Podium uzupełnił zespół "WEKTRA" Zbuczyn. Kolejne
miejsca zajęli: "NAPRZÓD" Skórzec- miejsce czwarte, SV BUCHHOLZ (Niemcy) - miejsce piąte, VV
RHELICO E1 (Holandia)- miejsce szóste, AP "TOP-54" Biała Podlaska- miejsce siódme, DAF I-miejsce
ósme, DAF III-miejsce dziewiąte, DAF IV-miejsce dziesiąte.
W turnieju przyznano indywidualne wyróżnienia i nagrody:
Najlepszy Zawodnik Turnieju- Antaniuk Danila - BUG CITY Brześć
Najlepszy Strzelec Turnieju - Igor Strzałek - "Naprzód" Skórzec
Najlepszy Bramkarz Turnieju - Michał Ochnio - DAF II Łuków
Najlepszy Obrońca Turnieju - Dawid Płudowski - "WEKTRA" Zbuczyn
Poza tym organizatorzy wyróżnili najlepszych zawodników z każdej drużyny biorącej udział w
turnieju. Wyróżnienia otrzymali:
- Niels Donner - SV BUCHHOLZ (Niemcy)
- Job van Haarlem - VV RHELICO (Holandia)
- Artsiom Hrychovich - "BUG CITY" (Białoruś)