Volta ao Alentejo: Grzegorz Stepniak kolejny raz w czołówce.

Niedziela, 25 Marzec 2012, 22:30:00
Filipe Cardoso z ekipy Efapel – Glassdrive wygrał ostatni, 4. etap wyścigu Volta ao Alentejo (2.2 UCI). Kolejny dzień
dobrej jazdy Grzegorza Stępniaka (CCC Polsat Polkowice), który finiszował na 6. miejscu.
Podczas 4. etapu wyścigu Volta ao Alantejo, kolarze ścigali się na trasie długości 151 km, która prowadziła z Mertola
do Grandola. Ostatni etap, tak jak poprzednie przebiegał po bardzo płaskim terenie z jednym podjazdem na 132
kilometrze trasy gdzie usytuowano górską premię. Meta, tak jak na poprzednich etapach umieszczona na niewielkim
podjeździe.
Przebieg etapu bardzo podobny do poprzednich dni. Od samego startu mnóstwo ataków ale nikomu nie udawało się
odjechać na dłużej. Ekipy posiadające sprinterów w swoich składach kontrolowały przebieg etapu, nie dopuszczając do
odjazdów, licząc, że walka o etapowe zwycięstwo znowu odbędzie się z peletonu. Kolejny dzień bardzo aktywnie jechali
kolarze ekipy CCC. Włączyli się we wszystkie akcje zaczepne a Marek Rutkiewicz atakując na podjeździe, wygrał górską
premię. Zgodnie z założeniami do mety w Grandola dojechał prawie cały peleton i właśnie z niego rozegrano finisz.
Najlepszy okazał się kolarz gospodarzy, Filipe Cardoso, który pokonał Hiszpana Johna Aberasturiego (Orbea Continental)
i Rosjanina Alexey`a Kunshina.
Kolejny raz bardzo dobrze finiszował Grzegorz Stępniak, który tym razem zajął 6. miejsce.
Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Rosjanin z ekipy Lokosphinx, Alexey Kunshin. Najwyżej sklasyfikowanym
kolarzem CCC Polsat Polkowice został Bartłomiej Matysiak który ukończył wyścig na 14. miejscu, ze stratą 15 sekund